"גולן חזק לעם יהודי חזק"

הקבינט החברתי כלכלי אישר פה אחד: התכנית לפיתוח וחיזוק החקלאות בגולן תמשיך עוד שנתיים. השר אריאל: פועל לטובת הציונים של ימינו.

ערוץ 7 , ט' בטבת תשע"ט

. אורי אריאל
. אורי אריאל
צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

הקבינט החברתי כלכלי אישר הבוקר (שני) פה אחד את הצעת ההחלטה שהניח על שולחנו השר אריאל לפיתוח ולחיזוק החקלאות בגולן, אשר מאריכה את התוכנית הקיימת עד לשנת 2020.

במשרד החקלאות מעריכים שהמשך התוכנית יוביל לחיזוק הפריפריה, עידוד כניסת צעירים לענף החקלאות ופיתוח למרחב הכפרי.

לדברי שר החקלאות אריאל, "ראשית, אני רוצה לאחל החלמה מהירה לחיילים שנפצעו הבוקר בתאונה בגולן. שנית, כפי שקבעתי במהלך חודש כסליו, הבאתי היום להצבעה את ההצעה לחיזוק החקלאות בגולן. ההצעה עוסקת בנושא אמצעי ייצור חקלאיים, ענף הלול וענפים נוספים".

"החקלאות היא ערך, כפי שאני תמיד אומר, אמשיך לפעול לטובת הציונים של ימינו, הלא הם החקלאים, אשר שומרים על גבולותינו, על ביטחון המזון הישראלי ומהווים דוגמא ומופת לעולם כולו בתוצרת חקלאית איכותית. גולן חזק לעם יהודי חזק", הוסיף אריאל

התוכנית שהמשכה אושר עוסקת בעידוד כניסה של צעירים לענף החקלאות, פיתוח המרחב הכפרי, נהלי תמיכה שונים של סיוע לחקלאים ולפיתוח ענפי החקלאות השונים.

לפי דברי ההסבר: "התכנית משתלבת ביעדים הלאומיים בהתאם למדיניות הממשלה של פיתוח כלכלי אזורי, חיזוק הפריפריה, תוספת מקורות תעסוקה איכותיים והצערת דורות בחקלאות. בנושאים אלו התוכנית נותנת דגש משמעותי לפתרון כולל אשר בא לידי ביטוי בתוכניות של המרחב הכפרי ובנהלי תמיכה שונים אשר מביאים לסיוע משמעותי לחקלאים ולפיתוח החקלאות. כמו כן, לצד פיתוח החקלאות המסורתית, התוכנית נותנת מענה לפיתוח חקלאות עתירת ידע, וחיזוק שמירה על ביטחון המזון והיתרונות היחסיים במדינת ישראל במו"פ החקלאי".