נפתח שלב ההוכחות במשפט דורס הנער

בדיון העידו עדי ראייה לתאונה וכן חברו של הנהג הפוגע אלי בר זכאי המואשם בהריגה, אשר העיד כי בר זכאי שתה אלכוהול בערב התאונה.

ערוץ 7 , ט' בטבת תשע"ט

אילון שלו-אמסלם
אילון שלו-אמסלם
צילום: באדיבות המשפחה

בבית המשפט המחוזי בתל אביב נפתח היום (שני) שלב ההוכחות במשפטו של אלי בר זכאי, הנהג הנאשם בהריגתו של הנער אילון שלו אמסלם בתאונה בתל אביב לפני כארבעה חודשים וחצי.

ראשון העדים שעלה על הדוכן היה עד ראייה לתאונה, גיא פריימן, שעמד באותה עת ברמזור בצומת. פריימן סיפר כי לא ראה את הרגע בו התרחשה התאונה אך שמע רעש מחריש אוזניים והבחין במה שקרה.

לדבריו, הוא עצר בצד וניגש לפצועים בניסיון להגיש להם עזרה, "ניגשנו לפצוע, שאלנו אותו דברים אבל הוא לא ענה, לא הגיב. רצינו להביא לו מים מהאוטו, אבל היו שם כבר אנשים שטיפלו בו ואמרו שלא צריך. אחר כך היה שם בחור עם טלפון נייד ששאל את הפצוע אם זה שלו, והוא אמר שזה של חבר שלו - ככה הבנו שהיה שם עוד מישהו, עוד בן אדם, והתחלנו לחפש אותו. בסוף מצאנו אותו על הדשא, והבחורה שהייתה איתי אמרה שאין לו דופק. זה מה שהפרמדיק אמר לה".

פריימן העיד כי הכביש לא היה רטוב בזמן בו התרחשה התאונה. לדבריו הכביש "היה יבש והייתה תאורה מלאה בשני הצדדים". הסנגור שואל האם היה שמן על הכביש, והעד משיב שאינו יכול לדעת.

בהמשך הדיון העיד אלי דניאלי, חברו של בר זכאי, שסיפר בעדותו כי בר זכאי שתה באותו ערב משקאות משכרים, בליל האירוע חבר משותף קבע איתי לשתות איתי בדירה שלי ולצאת. אלי הגיע איתו. הם שתו ומשם יצאנו לגבעתיים לחבר, אמרנו שנשב אצלו ואחר כך נראה לאן. החבר ואלי שתו וודקה. כוס וחצי ממה שראיתי. אני לא שתיתי".

לדבריו, לפני שבר זכאי יצא הוא היה שתוי, "אבל לא ברמה מוגזמת. היה עם מי לדבר. אבל הוא כן שתה. הוא נסע. אמרתי לחבר 'אתה יודע שהוא שתה'. החבר אמר 'אני יודע, ניסיתי לשכנע אותו להישאר - אבל הוא הלך בכל זאת. אחר כך החבר קיבל טלפון מאלי. הוא אמר שעשה תאונה. אמרתי לחבר שזה לא נראה לי אמיתי. אחר כך לא היה אפשר להשיג אותו".