כחלון לאופוזיציה: מטפלים ביוקר המחיה

שר האוצר פנה בישיבת סיעתו לאופוזיציה ואמר כי אינו מתרגש מכך שהתעוררה רק כעת בנושא יוקר המחיה. "לא צריך ללמוד מכם מהי מצוקה".

חזקי ברוך , ט' בטבת תשע"ט

כחלון זועם על הפרשנים הכלכלים
כחלון זועם על הפרשנים הכלכלים
צילום: חזקי ברוך

שר האוצר ויו"ר כולנו משה כחלון, התייחס בישיבת סיעתו ליוקר המחייה הגואה.

"אני שמח, שהתעורר השיח סוף סוף על יוקר המחייה, על מצוקה, על מחירי הלחם, על מחירי החלב, על מחירי החשמל, מוצרים בסיסים, סוף סוף מדברים על זה במדינה. אפילו ראשי מפלגות מהאופוזיציה מדברים על זה. זה חלום, חזון אחרית הימים, שאנשים מהאופוזיציה נזכרו שיש היום יוקר מחיה בישראל. תירגעו חברים, אתם יכולים לפשוט את האפודים, אנחנו מטפלים", הצהיר כחלון.

הוא הוסיף, "אנחנו שלוש וחצי שנים מטפלים ביוקר המחייה, שלא התחיל היום. נושא נוסף שטיפלתי בו כשר תקשורת, זה היה מונופול הסלולר. אתם מלמדים אותנו איך להילחם במונופול. אני לא יודע לציין מה תרומתכם למונופולים, אבל אני שברתי מונופולים, אני נאבקתי במונופולים, אני שילמתי על זה מחיר ויום יום אני משלם על זה מחיר.מעולם לא חששתי".

"אני לא צריך ללמוד מכם מהי מצוקה, למה מחיר הלחם חשוב, למה מחיר החלב חשוב ולמה מחיר החשמל חשוב. מי שנאבק בהם זה אני והקבוצה שיושבת פה, סיעת כולנו", הוסיף כחלון.

הוא טען כי "בשלוש וחצי שנים האחרונות, מחירי החשמל ירד, מחיר המים ירד, מחרי המזון ירדו, פתחנו נכסים, סבסדנו צהרונים, נתנו חיסכון לכל ילד. השכר הריאלי עלה ב-12 אחוז, גידול משמעותי".

הוא פנה לאופוזיציה ואמר, "יש לי המלצה: תירגעו, אנחנו מטפלים בזה. עליי לא מקובלת עליית המחירים, יש לי תוכנית מסודרת. אני אציג אותה ואין לי ספק שנמשיך להיאבק ולעשות למען האזרחים, מעמד הביניים והאוכלוסיות החלשות".