"אילן ואסף נגעו בשמיים, רונה נגעה לנו בלב"

הנשיא ריבלין ספד לרונה רמון: ''מילאת ביצירה את החיסרון שלא יוכל להימנות''. הרמטכ"ל איזנקוט: "אישה חזקה שקמה מטרגדיה אישית".

עדו בן פורת , ט' בטבת תשע"ט

רונה רמון ז"ל
רונה רמון ז"ל
צילום: סיון פרג' - יח"צ רש"ת

ראשי המדינה ספדו הערב (שני) לרונה רמון ז"ל שהלכה לעולמה בגיל 54 לאחר מאבק ממושך במחלה קשה.

רמון היא אלמנת האסטרונאוט הישראלי הראשון אילן רמון ז"ל ואמו של טייס חיל האוויר אסף רמון ז"ל. טרם פורסם מועד הלווייתה.

נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין אמר כי "רונה רמון הלכה מאיתנו, כפי שחיה בינינו - אצילית, זכּה, מלאת אמונה. אילן ואסף נגעו בשמיים, ורונה נגעה לנו בלב. ועכשיו רונה אהובה, 'מלאכי ציפורים מעלייך, מלווים את צעדייך'.

''לא נשכח איך בנית מתוך החורבן, נטעת משמעות בכאב האינסופי, מילאת ביצירה את החיסרון שלא יוכל להימנות. נמשיך ונרבה מאורך, האור שהפצת 'לכבוד העושים למרות הכאב, והיוצרים מתוך החושך'. נרים מבטנו למרומים ונחפש אחריכם, שלושה כוכבים זוהרים".

ראש הממשלה בנימין נתניהו פרסם הודעת הספד שבה נאמר "רעייתי שרה ואני מביעים צער עמוק על פטירתה של רונה רמון. רונה עמדה בגבורה לאחר נפילת בעלה אילן ובנה אסף זכרם לברכה - טייסינו הנערצים. היא נאבקה באותה גבורה במחלת הסרטן, שלצערנו הרב הכריעה אותה היום. תמיד נזכור אותה ואת משפחתה המופלאה. יהי זכרה ברוך".

הרמטכ''ל רא''ל גדי איזנקוט אמר "יפתח, טל, נועה וכל משפחת רמון היקרה, צבא ההגנה לישראל מתאבל עמכם היום על לכתה של רונה, אישה חזקה שקמה מטרגדיה אישית, שהייתה לטרגדיה של עם ישראל כולו. גם במציאות בלתי-אפשרית, רונה בחרה תמיד בחיים.

''בחרה לא לעשות לביתה, לסייע לזולת ולתת מעצמה את המיטב והמירב, והפכה עד מהרה למודל לחיקוי לרבים''.

''אילן ואסף ז״ל היו והינם מודל לעשייה, למצוינות ולהתנדבות- תמצית הישראליות במיטבה. פטירתה בטרם עת היא אובדן אמיתי למשפחתה, לחבריה ולחברה הישראלית כולה. יהי זכרה ברוך", דברי הרמטכ''ל.

שר החינוך נפתלי בנט אמר הערב, "עצב כבד יורד על עם ישראל עם היוודע דבר פטירתה של רונה רמון הנפלאה. כמה אהבה, ציונות, מסירות ותרומה ישנם באישה זו ובמשפחה זו. רונה היוותה דוגמה ומופת לעשייה ונתינה, דווקא מתוך משבר''.

שרת התרבות והספורט מירי רגב סיפרה "זכיתי להכיר את רונה רמון עת הדליקה משואה בשנת ה-68 למדינת ישראל. היא ריגשה את כל העם בטקס המשואות - היא ריגשה את כולנו בהתמודדות היום יומית שלה עם אובדן בעלה אילן ובנה אסף זכרם לברכה באסונות אוויריים והיוותה השראה לרבות ולרבים מאיתנו. בייסוד 'קרן רמון' על ידה לזכרם של יקיריה, היא הנחילה לדור ההווה ולדור העתיד את מורשת המצוינות שאפיינה אותם. רונה האהובה, נוחי בשלום על משכבך. לעד נשמע קולך".