״אבו מאזן פרטנר? נפלנו על הראש?״

המומחה לאסלאם אפרים הררה בביקורת חריפה כלפי התנהלות הממשלה באיו"ש. "אבו נאזן מממן רוצחים בדם קר״.

אלירן אהרון , ט' בטבת תשע"ט

אבו מאזן עם ראש חמאס איסמעיל הנייה
אבו מאזן עם ראש חמאס איסמעיל הנייה
צילום: רויטרס

המזרחן ד"ר אפרים הררה אינו מקבל את הניסיונות להציג בעיני הציבור הישראלי הבדלים בין חמאס לפתח' ולהציג את ההסלמה הנוכחית ביהודה ושומרון כתוצר של המאבקים בין הפלגים. "זה נבלה וזה טרפה", הוא אומר בראיון לערוץ 7.

"אין שום הבדל ביניהם. אבו מאזן מממן פושעים ורוצחים שרוצחים בדם קר. הוא משבח אותם ורואים את זה גם באתר של הרשות, וגם חמאס שואף בכל מאודו להרוג כמה שיותר יהודים ולחסל את המדינה היהודית. אז למה לנו להתעסק בכך?".

לדבריו הטענה לפיה אין חלופה למיטוט הרשות הפלשתינית והחמאס מחשש שמא המדינה האיסלאמית וגורמים קיצוניים יותר יעלו במקומם, היא טענה שקרית ואף גזענית, שכן בתוכה מגולמת התפיסה לפיה אין ערבים אחרים, מתונים ושפויים יותר.

"אנחנו רוצים שמכחיש שואה, מממן טרור, מי שקורא מוסדות חינוך על שם רוצחים הוא יהיה הפרטנר שלנו? נפלנו על הראש?", שואל הררה ותוהה למה מתכוונים דוגלי ההתנתקות מהפלשתינים, האם מקובלת עליהם מציאות של מיליוני פליטים שיגיעו למדינה הפלשתינית?

"צריך להתחיל לחשוב בריא ולחזור לתפיסה של בן גוריון ולא לתפיסת שרת ומי שהיו שמאלה לו. יש מוכתרים שזוכרים את הימים הטובים של שלטון ישראל, גם בעזה, ואפשר לעשות איתם עסקים. הם ישמחו לאלף את הפושעים האלה ולהחזיר אותם למקומות. אם לא כך, נצטרך לחסל כל מי שמנסה לחסל יהודי אחד. אין שום דרך אחרת. כל התעסקות עם השטן מביאה רק צרות".

על הקשר בין אבו מאזן לאירועי הטרור אומר ד"ר הררה כי כאשר הראיס משבח את הרוצחים הדברים ברורים, וזאת מעבר להסתה הנמשכת בבתי הספר של הרש"פ, "מחנכים דורות שלמים לג'יהאד, וזה מה שקורה בבתי הספר של הפרטנר של ציפי לבני. הוא מחנך ילדים לרצוח ילדים. מה קורה לילד שחונך כך כשהוא מגיע לגיל 16 או 17?".

בדבריו מציין ומדגיש הררה את חשיבות מבצע 'חומת מגן' שממנו ואיך כוחות הביטחון הישראליים נכנסים לכל שטח ומבצעים בו מעצרים על פי הצרכים המבצעיים ובכך מונעים פיגועים רבים. גם בכך יש ראיה שהניתוק מהשטח מוביל לטרור והשליטה בו מאפשרת מניעת טרור. "אין צורך בחומת מגן 2. זה כבר קיים. מה שצריך הוא לטפל בטרור הזה ולמנוע מאבו מאזן לעשות את כל מה שהוא עושה".

"נמאס לרחוב הפלשתיני מהשחיתות השלטונית. אבו מאזן מממן את הבנים שלו ואת המשפחה שלו והקרובים שלו וגוזל את הכסף הרב של הרשות לטובתו האישית. כמדינת ישראל אנחנו תומכים בשליט רודן שמענה את האויבים שלו וגוזל את הציבור שלו. זה מה שאנחנו עושים וזה פשע".

את העברת הכספים לחמאס רואה הררה כטעות פטאלית וככזו הנובעת מהגישה המוטעית לפיה לא ניתן להעביר כספים לגורמים מתונים יותר או שאין גורמים ערבים מתונים יותר, גישה אותה הוא מגדיר כקיצונית בעצמה.

"קטאר היא המממנת הגדולה של האחים המוסלמים שמאיימים כעת להשתלט על אירופה. זו קטאר. אנחנו ולקחים כסף מהם, משונאי ישראל הללו, ומעבירים אותו לחמאס כדי לקבל שקט יחסי כשהוא מתארגן במנהרות טרור וחימוש מחבלים. נפלנו על הראש".

באשר לעתיד קובע ד"ר הררה כי הסלמה או רגיעה יתרחשו בהתאם לתגובה הישראלית.

ומחמאס לצפון, אל גזרת חיזבאללה והמנהרות הנחשפות על הגבול. לטעמו של הררה חשיפת המנהרות היא ניצחון גדול לישראל והישג אדיר לצה"ל. "רואים בתמונות את ההשקעה רבת השנים שלהם, וכעת היא יורדת לטמיון". על הטענות לפיהן מדובר בהוכחה לכשל מודיעיני ישראלי במהלך שנות חפיר המנהרות אומר הררה כי מדובר בתופעה מוכרת של הישראלים המסוגלים להפוך כל ניצחון להפסד, "כך היה לגבי מלחמת יום כיפור, כך לגבי מלחמת לבנון הראשונה וכך לגבי מלחמת לבנון השנייה. די. תפסנו את המנהרות האלה והם לא הצליחו לעשות בהם שום דבר ועכשיו עשרות מיליוני דולרים של חיזבאללה שירדו לטמיון ורואים גם את התגובות בלבנון. נמאס להם מחיזבאללה".

באשר ליחסים בין ישראל לסעודיה מציין הררה כי האיסלאם אוסר על יהודי להתגורר בחצי האי ערב, כלומר ניגוב חומוס בריאד אינו אופציה... "סעודיה היא לא מדינה מתונה", הוא אומר, "אבל במזרח התיכון מכבדים את החזק ואם ישראל חזקה ויכולה לעזור בעימות הקיומי עם איראן יעשו איתה עסקים כדי להינצל מהאיראנים, ונוכל לנצל את זה. נהיה חזקים גם ביהודה שומרון ועזה ואז יבוא טוב".