בכיר פלסטיני רומז: לא ויתרנו על מערב ירושלים

לאחר ההכרה האוסטרלית במערב ירושלים כבירת ישראל, סאיב עריקאת מזכיר כי לפי הסכמי אוסלו ירושלים כולה ניצבת על שולחן המשא ומתן.

עדו בן פורת , י' בטבת תשע"ט

עריקאת ואבו מאזן
עריקאת ואבו מאזן
צילום: רויטרס

בכיר הרשות הפלסטינית סאיב עריקאת פרסם ציוץ קצר בטוויטר שממנו ניתן ללמוד כי הפלסטינים לא יקבלו את תוכנית השלום של הנשיא טראמפ, ואין להם כוונה "לוותר" על כך מהר על ירושלים המערבית.

''אני רוצה שאלה שטוענים שרק ירושלים המזרחית מונחת על שולחן המשא ומתן ילמדו את ההסכמים שנחתמו. כתוב שם: (ירושלים) כנושא סטטוס קבע. לא מזרח, לא מערב", כתב עריקאת.

הבכיר הפלסטיני הזכיר למעשה את הסכם אוסלו ב', בו נקבע כי במשא ומתן על הסדר קבע כל ירושלים תהיה נתונה למשא ומתן, בלי קשר לשכונותיה המזרחיות או המערביות.

עריקאת פרסם את דבריו בעקבות החלטת ממשלת אוסטרליה להכיר במערב ירושלים כבירת ישראל. ראש ממשלת אוסטרליה, סקוט מוריסון, הודיע בשבת האחרונה כי "אוסטרליה מכירה במערב ירושלים, שהיא מקום מושבה של הכנסת ומוסדות ממשלתיים רבים, כבירת ישראל".

מוריסון ציין שהשגרירות לא תעבור למערב ירושלים עד שיושג הסכם שלום בין ישראל לפלסטינים אך אמר שממשלתו תקים בה משרד שיעסוק בביטחון ובמסחר. בכך הצטרפה אוסטרליה לארצות הברית ולגואטמלה שהכירו בירושלים אך אלו גם העבירו את שגרירותיהן לירושלים.