אל על חתמה על הסכם קוד שייר עם חברת התעופה הפולנית LOT

חברת אל על וחברת התעופה "לוט" קיימו טקס משותף באנדרטת לוחמי מרד גטו ורשה בפולין לציון יום הקדיש הכללי.

רעות הדר , י' בטבת תשע"ט

מעמד החתימה
מעמד החתימה
צילום: Marta Kusmierz

חברת התעופה אל על חתמה אתמול (שני) על הסכם קוד שייר עם חברת לוט איירליינס, חברת התעופה הלאומית של פולין, בטקס חגיגי שנערך במשרדי ההנהלה של חברת לוט בוורשה.

במקביל לאירוע קיימו שתי החברות טקס זיכרון באנדרטת לוחמי מרד גטו ורשה בפולין לציון יום הקדיש הכללי.

לאחר הטקס, הנהלת חברת אל על והנהלת לוט איירליינס ערכו סיור במוזיאון היהודי בוורשה ושמעו עדויות מפיהם של שני ניצולי שואה.

מנכ"ל אל על, גונן אוסישקין, אמר כי "הסכם זה מאפשר לאל על להרחיב את לוח הזמנים שאנו מציעים ללקוחותינו הנאמנים לפולין ולאזור כולו. חיזוק הקשרים בין ישראל לפולין כולל תיירות, מורשת, עסקים וענפים נוספים. כעת, שתי חברות התעופה הלאומיות שלנו נמצאות שם כדי להוביל את הדרך במערכת היחסים המתרחבת הזו''.

מנכ"ל לוט אירליינס, רפאל מילצ'רסקי, אמר "אני שמח מאוד על חתימת הסכם הקוד שייר עם חברת אל על, אחת מחברות התעופה הבטוחות והאמינות ביותר בעולם. החל מרגע זה, נשלב ידיים בכדי להשתמש בכל הסינרגיות הקיימות בין הקווים שלנו. בדרך זו, נציע לנוסעים שלנו שירות רחב יותר, אשר יתרום משמעותית לפיתוח היחסים בין המדינות שלנו".

הסכם הקוד שייר החדש, יופעל החל מה-20 בדצמבר ויכלול את הטיסות המופעלות על ידי שתי חברות התעופה על המסלול בין ורשה לת"א. אל על תציג את הקוד שלה על טיסות המבוצעות ע"י חברת לוט מקרקוב, ורוצלב, גדנסק, לובלין ורז'וב לתל אביב.

בנוסף, אל על תפעיל את הקוד שלה בטיסות של לוט איירליינס מוורשה, על חמישה מסלולים בינלאומיים כולל לבוב (אוקראינה), וילנה וקובנה (ליטא), ריגה (לטביה) וטאלין (אסטוניה), בכפוף לשינויים על בסיס לוח הטיסות המופעל.

ההסכם יאפשר שיווק טיסות בקוד אל על (LY) על טיסה שמופעלת על ידי חברת לוט איירליינס (LO), ולהיפך, ובכך מציע לנוסעי החברה מגוון גדול יותר של יעדים ותדירויות.