נתניהו סייר בזירת הפיגוע בצומת גבעת אסף

ראש הממשלה ביקר בצומת שבה נרצחו שני לוחמי צה"ל. ראש מועצת בית אל ביקש מנתניהו שלא לאפשר לערבים לנסוע בכביש בין גבעת אסף לרמאללה

עדו בן פורת , י' בטבת תשע"ט

נתניהו בזירת הפיגוע
נתניהו בזירת הפיגוע
צילום: דוברות בית אל

ראש הממשלה בנימין נתניהו סייר היום (שלישי) בצומת גבעת אסף בבנימין, שם אירע ביום חמישי האחרון פיגוע ירי שבו נרצחו שני לוחמי צה''ל.

אל נתניהו התלווה ראש מועצת בית אל שי אלון שביקש מראש הממשלה להשאיר את הכביש בין גבעת אסף לרמאללה חסום לתנועת ערבים.

נתניהו אמר בזירת הפיגוע פרק תהילים יחד עם אלון, שסיפר לאחר הביקור "מצאתי את ראש הממשלה קשוב ומבקש ללמוד את השטח כדי שיוכל לקבל החלטות נכונות".

אתמול התכנסה סיעת הבית היהודי לישיבת סיעה בגבעת אסף, שבסיומה אמר יו"ר המפלגה, השר נפתלי בנט, כי "לפני מספר ימים בטרמפיאדה שליד הישוב כאן, גבעת אסף, מחבל רצח בתעוזה רבה שני לוחמים והלוחם השלישי, נתנאל, כרגע נאבק על חייו. אנחנו מתפללים לשלומו".

"ביהודה ושומרון חיים כחצי מיליון ישראלים, יש להם זכות לחיים כמו כל אזרח במדינת ישראל. יש להם זכות לאיכות חיים כמו לכל אזרח במדינת ישראל. דין יהודה ושומרון כדין תל אביב ולכן צריך לפעול", ציין בנט.

בנט הזכיר בהקשר זה את חוק גירוש משפחות מחבלים שאושר בממשלה, ומטרתו לדברי בנט, "שמחבלים יחזרו לפחד. מחבלים כיום משתלם להם להרוג יהודים. הם זוכים באקזיט של עשרת אלפים שקלים בחודש, הורסים להם את הבית בעצלתיים ולא מגרשים את המשפחות. בקיצור, זאת עסקת חבילה נהדרת ואת זה אנחנו רוצים לשנות. שלמחבל לא יהיה כדאי לבצע פיגוע. על זה המאבק שלנו''.