ישראל ביתנו תתמוך ב''חוק ההסדרה 2''

שר הביטחון לשעבר אביגדור ליברמן אישר לערוץ 7 כי סיעתו תתמוך בחוק "מרקם חיים" שיובא מחר לקריאת טרומית במליאת הכנסת.

חזקי ברוך , י' בטבת תשע"ט

אביגדור ליברמן
אביגדור ליברמן
צילום: הלל מאיר/TPS

יו"ר סיעת ישראל ביתנו, ח"כ אביגדור ליברמן, אישר לערוץ 7 כי סיעתו תתמוך בחוק מרקם חיים שיובא מחר לקריאת טרומית במליאת הכנסת.

הצעת החוק המכונה גם "חוק ההסדרה 2" אושרה ביום ראשון בוועדת השרים לענייני חקיקה למרות התנגדות המשנה ליועמ"ש רז נזרי.

הצעת החוק, אשר מעגנת בחקיקה את מעמדם המיוחד של יישובים ביהודה ושמרון הנמצאים על אדמות מדינה, כוללת שלושה רכיבים עיקריים.

הראשון שבהם הוא קביעת מסגרת זמנים להסדרת היישובים - הממשלה תחויב להשלים את מהלכי ההסדרה של יישובים אלו בתוך שנתיים ממועד חקיקת החוק.

בתקופת הביניים, תתאפשר קבלת השירותים המוניציפאליים להם זכאי כל אזרח - חיבורי קבע לחשמל ולמים, פינוי אשפה, תחזוקת גני ילדים ועוד. נציין כי כיום אוסר מבקר המדינה על הרשויות המקומיות, משרדי הממשלה והחברות הממשלתיות להעניק שירותים מוניציפליים לאלפי המשפחות.

כמו כן, החוק מקפיא מהלכי הריסה קיימים - עד להשלמת הליכי ההסדרה. למעשה יוקפאו כל הליכי האכיפה והצווים המנהליים, וכן לא יבוצעו פעולות של יחידת אכיפה במנהל האזרחי, בלא הנחיה ישירה של שר הביטחון / ראש הממשלה באישור הקבינט.

בפורום ''ההתיישבות הצעירה'' מברכים את ח"כ ליברמן על הודעתו כי סיעת "ישראל ביתנו'' תתמוך בחוק הסדרת מרקם החיים בהתיישבות, ומקווים שהחוק יקודם במהירות עד לסיום הליך החקיקה. ''אלפי תושבים ביהודה ושומרון ובבקעת הירדן יוכלו סוף סוף לקבל שירותי חשמל, מים, חינוך ובטחון בסיסים, כמו כל אזרח במדינת ישראל".