המשטרה: תשתית ראייתית נגד רה"ע חדרה

המשטרה סיימה את החקירה נגד ראש העיר חדרה צביקה גנדלמן והקבלן סמי לוי, והגיעה למסקנה כי התגבשה תשתית ראייתית לחשדות נגד השניים.

שלמה פיוטרקובסקי , י' בטבת תשע"ט

תשתית ראייתית. גנדלמן
תשתית ראייתית. גנדלמן
צילום: Yaakoc Cohen/Flash90

משטרת ישראל סיימה את החקירה נגד ראש עיריית חדרה צביקה גנדלמן והקבלן סמי לוי בחשד לביצוע עבירות בתחום טוהר המידות ושחיתות ציבורית.

החקירה כללה מספר פרשיות במהלכן נחקרו מספר רב של מעורבים, חלקם באזהרה, ובהם גם החשודים, גנדלמן ולוי.

את החקירה ניהלו היחידה הארצית לחקירות הונאה (יאח"ה) בלהב 433, בשיתוף יחידת יהלום ברשות המיסים ובליווי פרקליטות מיסוי וכלכלה.

ראשיתה של החקירה בחשד לפיו צביקה גנדלמן בהיותו מועמד לראשות העיר, פעל לקידום אינטרסים של הקבלן סמי לוי בתמורה לתמיכתו האלקטורלית של לוי במועמדותו לראשות העיר. קרבה פסולה זו לא דווחה על ידי הצדדים לגורמים הרלוונטיים בעירייה וזאת חרף היותם של החשודים בניגוד עניינים כאמור.

ממצאי החקירה ביססו תשתית ראייתית לכאורה נגד ראש עיריית חדרה צביקה גנדלמן וסמי לוי כל אחד על פי חלקו לביצוע עבירות מרמה והפרת אמונים, עבירות לפי חוק המחשבים, קשירת קשר לביצוע פשע ושיבוש מהלכי חקירה.

בהודעת המשטרה נאמר, "משטרת ישראל תמשיך לחקור ולחשוף תהליכים פסולים, וכן לחתור ולהגיע לכל מקום בו יש חשד לפגיעה בטוהר המידות הפוגעת בסדרי השלטון ובאזרחים הנורמטיביים. תיק החקירה יועבר בימים הקרובים לפרקליטות לצורך עיון והחלטה".