אופ"א חוקרת: שירים אנטישמיים במשחקי צ'לסי?

ועדת האתיקה והמשמעת של הארגון תבדוק האם אוהדי צ'לסי אכן השמיעו קריאות ושירים אנטישמיים במהלך משחק הקבוצה בליגה האירופית.

ניסן צור , י' בטבת תשע"ט

אוהדי צ'לסי. תמונת ארכיון
אוהדי צ'לסי. תמונת ארכיון
צילום: רויטרס

התאחדות הכדורגל האירופית הודיעה כי פתחה בחקירה נגד מועדון הכדורגל צ'לסי לאחר שאוהדי הקבוצה שרו שירים בגנות יהודים במהלך משחק הליגה האירופית בבודפשט.

על פי הודעת אופ"א היא מינתה את ועדת האתיקה והמשמעת של הארגון לבחון האם אוהדי צ'לסי אכן השמיעו קריאות ושירים אנטישמיים במהלך משחק הקבוצה בליגה האירופית בשבוע שעבר בבודפשט נגד קבוצת וידי המקומית.

על פי דו"ח השופט והמשקיף במשחק מטעם אופ"א, אוהדי הקבוצה האנגלית שרו שירים בגנות הקבוצה היריבה מאנגליה טוטנהאם, הידועה בכינוי "הקבוצה היהודית" ובחלק מהשירים השתמשו בכינויי גנאי כנגד "היהודים". בהודעת אופ"א נאמר עוד כי החקירה נועדה לקבוע "האם האוהדים נמצאו אשמים בהתנהגות העלולה לפגוע בכבוד האדם או בקבוצת אנשים מכל סיבה שהיא, לרבות צבע עור, דת או מוצא אתני".

העונש המינימלי שעלול להיות מוטל על צ'לסי במידה ואוהדיה אכן יימצאו אשמים בהתבטאויות אנטישמיות, הוא סגירה של איצטדיונה הביתי "סטמפורד ברידג'" במשחקי הבית בליגה האירופית או קנס כספי גבוה. הדו"ח של ועדת האתיקה והמשמעת של אופ"א אמור להיות מוגש במהלך חודש ינואר הקרוב.

הנהלת צ'לסי, בראשה עומד האוליגרך היהודי – רוסי רומן אברמוביץ', גינו בחריפות את השירים האנטישמיים שהשמיעו חלק מאוהדי הקבוצה בבודפשט, הביעו השגות לגבי "רמת ההשכלה של אותם אוהדים" והוסיפו כי "האוהדים האלו ביישו את המועדון".

התקרית בבודפשט הגיעה ארבעה ימים בלבד לאחר ששחקנה שחום העור של מנצ'סטר סיטי, ראחים סטרלינג, זכה לקריאות גזעניות על רקע צבע עורו במהלך המשחק בין שתי הקבוצות. צ'לסי הודיעה כי אסרה על ארבעה אוהדים להיכנס למשחקיה עד לבירור התקרית.