חיזבאללה תכנן 'לכבוש את הגליל'

ראש הממשלה נתניהו בהצהרה מיוחדת לקראת דיון מועצת הביטחון של האו"ם על מנהרות הטרור של חיזבאללה המפרות את הריבונות הישראלית

ערוץ 7 , י"א בטבת תשע"ט

נתניהו בהצהרה לתקשורת
נתניהו בהצהרה לתקשורת
צילום: רויטרס

ראש הממשלה בנימין נתניהו מסר בצהריים (רביעי) הצהרה לתקשורת לקראת דיון מועצת הביטחון של האו״ם על מנהרות הטרור של חיזבאללה המפרות את הריבונות הישראלית ואת החלטה 1701 של האו"ם.

"צה"ל פתח במבצע ב-4 בדצמבר במטרה לחשוף את כל מנהרות התקיפה לישראל", אמר נתניהו. ''היום אנחנו חושפים מנהרה רביעית שנחפרה. המנהרה הזו נחפרה מול זרעית. קיום המנהרה אושר על ידי יוניפי"ל, שאישר גם כי היא חצתה לישראל".

"המטרה שלהם הייתה לחדור לשטחנו ולחטוף את אנשינו, להרוג אזרחים ולכבוש. זה מעשה מלחמה. יוניפי"ל אמרו שזו הפרה ברורה של החלטה 1701. חזבאללה עושה את כל זה כי איראן תומכת בו בכל דרך".

"חיזבאללה תכנן 'לכבוש את הגליל', לדבריו. המנהרות היו אמורות להוות את אפקט ההפתעה של הארגון, והתוכנית הזו נחשפה. מנהרה נחפרה מפאתי הכפר רמיה והגיעה לישראל. אנו מודעים לתוכנית התקיפה של חיזבאללה נגד ישראל. המבצע ימשיך", הבהיר ראש הממשלה.

"חזבאללה מסתתר מאחורי אזרחים לבנוניים תוך שהוא תוקף את אזרחינו. זהו פשע מלחמה כפול, ואנו קוראים ללבנון להתנגד לכך. הטריטוריה שלהם משמשת לחפירת מנהרות ולכן אנו רואים בלבנון כאחראית. הקהילה הבינלאומית צריכה לראות את איראן, חזבאללה ולבנון כאחראיות ולנקוט צעדים בהתאם".

"צבא לבנון לא ידע על חפירת המנהרות", הדגיש נתניהו, "אבל הם יודעים על זה עכשיו והם צריכים להגיע לפתחי הכניסה של המנהרות ולנטרל אותן. זו האחריות שלהם אבל הם לא עושים זאת".

נתניהו קרא להגדיר את חיזבאללה כארגון טרור "מעריך את העובדה שארה"ב נוקטת צעדים בלתי מתפשרים נגד חזבאללה, וקראה לכינוס מועצת הביטחון היום. השגרירה היילי צדקה כשאמרה שיש לגנות את חזבאללה, ואני קורא לכל חברי מועצת הביטחון לגנות אותו ולהגדיר אותו כארגון טרור, להטיל עליו סנקציות ולתמוך בזכות ישראל להגן על עצמה".