שי ניצן: מקווה שהכנסת לא תחוקק חוק בלתי חוקתי

פרקליט המדינה מבהיר כי לדעתו גירוש משפחות מחבלים אינו חוקי ודוחה את הביקורת נגד הרס בתי מחבלים.

ערוץ 7 , י"א בטבת תשע"ט

פרקליט המדינה, שי ניצן
פרקליט המדינה, שי ניצן
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

פרקליט המדינה, שי ניצן, נאם אחר הצהריים (רביעי) בועידת 'גלובס' והתייחס לחקיקה בנושא גירוש משפחות החבלים והסדרת המאחזים.

"אין אצלנו עונש של גלות, אלא רק אם המחבל מהווה סכנה. לכן אסור לגרש, בין אם הוא בן משפחה של מחבל או לא. אני מפנה לפסוק דומה, מכוחו של ציווי מוסרי זה, אנחנו נעביר את הנושא בעוון, כפי שהותר לנו על פי הדין. אך לפי הדין - אסור לגרש את מי שלא מהווה סיכון", טען ניצן. הוא הוסיף כי הוא מקווה "שהכנסת לא תחוקק חוק בלתי חוקתי".

בנוגע להרס בתי משפחות מחבלים אמר פרקליט המדינה, "יש מי שהיה מעדיף מדינה ללא בג"ץ וללא יועץ משפטי לממשלה. למעשה זה ויתור על דמוקרטיה ושלטון החוק. חלילה לנו אם יינתן חופש מוחלט לשלטון להרוס, ללא שתהיה רשות שופטת שתפקח על מעשיו".

ניצן הודיע גם כי הפרקליטות סיימה את הטיפול בתיקי נתניהו: "בשבועות האחרונים הועברו טיוטות חוות דעת בשלושת התיקים. בימים הקרובים יחלו הדיונים אצל היועמ"ש לצורך קבלת הכרעה. עשינו ונוסיף לעשות כל מאמץ לסיים את הטיפול בנושא בהקדם ככל שניתן". ​​​​​​

חבר הכנסת בצלאל סמוטריץ' הגיב "פרקליט המדינה צודק. נכון להיום אסור לגרש בני משפחה של מחבלים. זה אבסורד ולכן אנחנו מתקנים את החוק כדי שזה יהיה מותר. ככה זה עובד במדינה דמוקרטית. מה שהמחוקקים קובעים שאסור הוא אסור ומה שהם קובעים שמותר הוא מותר".