"כנפיים של קרמבו" לא תיסגר

השרים סיכמו על תכנית תלת שנתית לעידוד שילוב ילדים ובני נוער עם צרכים מיוחדים בחינוך הבלתי פורמלי.

רעות הדר , י"ב בטבת תשע"ט

נפתלי בנט
נפתלי בנט
צילום: הלל מאיר/TPS

הממשלה תאשר ביום ראשון הקרוב הצעה לתקצוב מסגרות משלבות לילדים ונוער עם מוגבלויות מורכבות, בעלות כוללת של ארבעים מיליון שקלים.

ההחלטה תפתור את המשבר סביב עמותת "כנפיים של קרמבו" וכעת היא תמשיך לפעול באמצעות מבחן התמיכות החדש.

מדובר בתקציב לשנים 2019-2021, הגבוה פי שלושה מהתמיכה הנוכחית שהמדינה מעניקה לשילוב ילדים עם צרכים מיוחדים בחינוך הבלתי פורמלי.

שר החינוך, נפתלי בנט, אמר ״כנפיים של קרמבו היא תנועה קסומה של אהבת האדם והחברה, והיא חייבת להמשיך קדימה במלוא הכוח. עם היוודע דבר הכוונה לקצץ בפעילות העמותה המופלאה הזו, הודעתי שלא אתן לזה לקרות. הבטחנו - וקיימנו.

''מסגרות החינוך הבלתי פורמלי עושות עבודת קודש בשילוב והעצמת ילדים בעלי צרכים מיוחדים, שהם הילדים הכי מתוקים ומרגשים בחברה הישראלית. הגדלת התקציבים ומנגנון התקצוב החדש יאפשרו להרחיב את מעגל הפעילות לעוד אלפי ילדים בישראל״, הוסיף בנט.

שר האוצר משה כחלון אמר "חיזוק המסגרות לשילוב ילדים ונוער עם מוגבלויות הוא חלק מתפיסת העולם החברתית שאנחנו מובילים בממשלה בשנים האחרונות. אני שמח שמצאנו מענה מהיר לנושא התקצוב של "כנפיים של קרמבו', עמותה שעושה עבודת קודש. אני מקווה שבמסגרת התקצוב החדש נוכל לסייע לעוד ארגונים כאלה שעושים רק טוב לחברה הישראלית".

שר העבודה והרווחה חיים כץ הדגיש כי "הערך המוסף בשילוב ילדים בעלי צרכים מיוחדים עם בני גילם מהאוכלוסייה הכללית- עצום, הוא מגביר את תחושת השייכות של בעלי המוגבלויות ומסייע להם לחיות חיים מלאים יותר ולממש את הפוטנציאל האישי. הגדלת התקציבים, תאפשר את המשך העשייה המבורכת בכנפיים של קרמבו, ולשמחתי תסייע בביטול רשימות ההמתנה לפעילויות העמותה".

ח"כ מירב בן ארי (כולנו) מסרה כי ''מיום כניסתי לכנסת אני מלווה את החינוך הבלתי פורמאלי. הערך המוסף של הפעילות הזו הוא מדהים ומשנה חיים, בעיקר כשמדובר בבני נוער עם צרכים מיוחדים. זוהי החלטה היסטורית שתתן הזדמנות נפלאה לבני נוער עם מוגבלויות לשבור שגרה ופשוט להינות וכמובן תגדיל את הפעילות הנפלאה של 'כנפיים של קרמבו'".