מנדלבליט על תיקי רה"מ:
"ההחלטות יתקבלו אך ורק לפי הראיות"

היועץ המשפטי לממשלה התייחס לחקירות ראש הממשלה נתניהו והבהיר: "אנחנו לא רודפים חלילה אחר אף אדם, אלא אך ורק אחר האמת והצדק".

ערוץ 7 , י"ב בטבת תשע"ט

נדבר בקולנו. מנדלבליט
נדבר בקולנו. מנדלבליט
צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

היועץ המשפטי לממשלה ד"ר אביחי מנדלבליט נאם הבוקר (חמישי) בוועידת גלובס בתל אביב, והתייחס לדיווחים ולפיהם הפרקליטות ממליצה להעמיד לדין את ראש הממשלה בנימין נתניהו.

"זה לא סוד שאנו עומדים בפני החלטות בתיקים בהם נחקר ראש הממשלה כחשוד", ציין מנדלבליט והוסיף, "פרקליט המדינה מסר פה אתמול כי בקרוב יחלו להתקיים בפניי דיונים אשר בסופם אקבל החלטות".

"ליוויתי מקרוב את חקירת החשדות נגד ראש הממשלה, על ידי אגף חקירות ומודיעין במשטרת ישראל, והעומד בראשו ניצב גדי סיסו", סיפר מנדלבליט, "החקירה בוצעה בנחישות, ובמקצועיות. וזוהי הזדמנות להודות לחוקרי המשטרה על עבודתם המסורה. לצידם פעלו כל העת אנשי הפרקליטות אשר ליוו את החקירה, ואשר מובילים את הטיפול בתיקים, בניהולה של פרקליטת מחוז תל אביב (מיסוי וכלכלה), עו"ד ליאת בן ארי".

"הם כמובן חברים בצוות בראשותי העוסק בניתוח ממצאי החקירה. צוות זה יתכנס מעתה לעיתים קרובות בלשכתי. לצדם של הפרקליטים המלווים את החקירה, פרקליט המדינה ומשניו, נוטלים בו חלק גם המשנה ליועץ המשפטי לממשלה (ניהול ותפקידים מיוחדים) עו"ד רז ניזרי, והמשנה ליועץ המשפטי לממשלה (משפט פלילי) עו"ד עמית מררי, שניהם בעלי ידע רב וניסיון עשיר בטיפול בתחומים הרלבנטים בתיקים מעין אלה", ציין היועמ"ש.

לדבריו, "הצוות הזה ממוקד כעת כולו – כאיש אחד – במשימה של בחינת הראיות שנאספו, לצורך קבלת ההחלטות הנדרשות לפי הדין. כבר אמרתי בעבר – אנחנו לא רודפים חלילה אחר אף אדם, אלא אך ורק אחר האמת והצדק. ההחלטות יתקבלו אך ורק לפי הראיות והדין החל עליהן. שום שיקול אחר לא ישפיע. אנחנו נקפיד על מקצועיות, על ענייניות, ועל תהליך סדור ומקצועי''.

היועמ"ש הבטיח ''נעשה כל שלאל ידינו כדי לעבוד מהר, אבל לא על חשבון איכות ההחלטות המקצועיות. לנגד עינינו ניצב כל העת אמון הציבור במערכת אכיפת החוק ובשלטון החוק. כך נהגה תמיד מערכת אכיפת החוק וכך נמשיך וננהג אף כעת".

מנדלבליט התייחס גם לפרסומים בנושא בתקשורת, "אני צופה שבשבועות הקרובים יהיו פרסומים למיניהם 'מתוך שולחן הדיונים' כביכול, המתיימרים לשקף עמדה כזו או אחרת של מי מהגורמים המעורבים בדיונים. אני מנצל את הבמה כדי לומר בקול ברור: עד לקבלת החלטה לא נוכל להתייחס או להגיב לפרסומים ולספקולציות כאלה. אנו מציעים לציבור לקחת בעירבון מוגבל ביותר פרסומים בלתי מוסמכים. כשיש לנו מה לומר אנחנו מפרסמים הודעה או מדברים בקולנו, בדיוק כפי שאני עושה כעת".