עיריית שדרות: לא נמצאה מנהרה מעזה לכיוון העיר

העירייה פרסמה בצהריים הודעה בעקבות הדיווחים השבוע לפיהם צה"ל בודק דיווחים של תושבים בשדרות על רעשים המעידים על חפירת מנהרה.

ערוץ 7 , י"ב בטבת תשע"ט

הדיווחים נבדקים. שדרות
הדיווחים נבדקים. שדרות
צילום: Yonatan Sindel/Flash90

עיריית שדרות פרסמה בצהריים (חמישי) הודעת הרגעה לתושבי העיר, בעקבות הדיווח מוקדם יותר השבוע לפיהם בצה"ל בודקים דיווחים של תושבים אודות רעשים העשויים להעיד על חפירת מנהרת תקיפה באזור העיר.

בהודעת העירייה נאמר, "בדיקות הצבא בשדרות בדבר שמיעת חפירת מנהרות, כפי שדיווחו תושבים, העלו שאין ממצאים נכון לעכשיו למנהרה שחדרה מרצועת עזה לכיוון העיר שדרות. אוגדת עזה אישרה בפנינו מידע זה".

"חשוב לציין, כי בשדרות נבנות בימים אלה חמש שכונות מגורים חדשות, חלקן לא רחוק מהשכונה שבה מתגוררים הדיירים שדיווחו על הרעשים. בנוסף, צה"ל השלים את המכשול מול שדרות שמטרתו היא זיהוי חפירת מנהרות לעבר העיר ולכן סיכוי גבוה ביותר שבמידה והייתה נחפרת מנהרה האמצעים הטכנולוגיים של צה"ל היו מזהים אותה", מסבירים בעירייה.

עם זאת בעירייה מדגישים, "אנו שבים ואומרים, כי אנחנו מודים לתושבים על ערנותם וכל פניה בנושא עוברת מיד לגורמי הצבא והמשטרה לבדיקת הטענות".

מוקדם יותר השבוע פורסם בחדשות 2 כי מאות תושבים בשדרות שומעים רעשים מוזרים, ביום ובלילה, גם בשישי ובשבת - וחוששים שמדובר במנהרה שנחפרת בבטן האדמה.