לאחר ההפגנות
נתניהו זימן ללשכתו את ראשי המועצות מיו"ש

ראש הממשלה יעדכן את ראשי המתיישבים בתוכניותיו לגבי פיתוח ההתיישבות ביהודה ושומרון, והוא יבקש מהם להציג את בקשותיהם לשנת 2019.

חזקי ברוך , י"ב בטבת תשע"ט

ההפגנה מול ישיבת הממשלה בתחילת השבוע
ההפגנה מול ישיבת הממשלה בתחילת השבוע
צילום: אסתי דזיובוב/ TPS

פרסום ראשון: ראש הממשלה בנימין נתניהו זימן ללשכתו את ראשי המתיישבים ביו"ש, על רקע ההפגנות שנערכו בימים האחרונים נגד נתניהו בשל הבנייה האיטית ביו"ש וחוסר האפקטיביות של המלחמה בטרור הערבי.

לערוץ 7 נודע כי הפגישה תיערך ביום רביעי בשבוע הבא, והוזמנו אליה ראש מועצת שומרון יוסי דגן, ראש מועצת בנימין ישראל גנץ, ראש מועצת הר חברון יוחאי דמרי, ראש מועצת גוש עציון שלמה נאמן, ראש מועצת יש"ע חננאל דורני וראש מועצת בית אל שי אלון.

ראש הממשלה מתכנן לעדכן את ראשי המתיישבים בתוכניותיו לגבי פיתוח ההתיישבות, והוא יבקש מהם להציג את הצעותיהם ובקשותיהם לעבודה המשותפת בשנה האזרחית הבאה - 2019.

בתחילת השבוע נערכה הפגנה של מתיישבי יו"ש מול ישיבת הממשלה, במחאה על אוזלת היד בטיפול בטרור הערבי, ובדרישה לבצע צעדים מעשיים לחיזוק ההתיישבות ובהם הסדרת הישוב עפרה שבבנימין.

בשלטים שהונפו בהפגנה נכתב בין היתר, "די להפקרה - רוצים הסדרה", "סיימנו לשתוק", "עפרה היא עובדה! תנו לנו תב"ע", ועוד.

למקום הגיעו גם שורה של שרים בממשלה, בהם השר נפתלי בנט, השר אורי אריאל, השרה איילת שקד, השר יריב לוין, השר אופיר אקוניס, השר אלי כהן ומספר חברי כנסת.