המטרה: ירושלים יהודית יותר

חבר מועצת העיר מקווה שהקואליציה החדשה בכיכר ספרא תחזיר את הגאווה היהודית לעיר הבירה, "בלי מופעי פריצות ופסטיבלי אוכל לא כשרים"

בני טוקר , י"ג בטבת תשע"ט

''מאוחדים'' עם ליאון
''מאוחדים'' עם ליאון
צילום: דוברות ראש העיר

אריה קינג, יו"ר סיעת מאוחדים במועצת העיר ירושלים, חתם על הסכם קואליציוני עם ראש העיר משה ליאון במסגרתו הוא יכהן כסגן ראש העיר במחצית השנייה של הקדנציה.

בראיון לערוץ 7 הוא מספר על הציפייה לשוני בצביונה של העיר, "לצידי ישרתו נאמנה יונתן יוסף ודב קלמנוביץ'. אנחנו נקבל את האחריות על המנהלים הקהילתיים כך שנוכל לגעת בכל השכבות ובכל הציבור ואף נוכל לטפל בנושאים הקרובים לציבור שלנו כמו מורשת ישראל ותנועות הנוער. זו תהיה מועצה אחרת שתתמקד במה שטוב לתושב ולא מה שטוב לשמה של העיר".

לדבריו הגיע הזמן להחזיר לעיר את הגאווה היהודית, "יש כאן קואליציה עם רוב דתי וחרדי, אז במקום להתעסק בתרבות ובמנעמים העיר צריכה רווחה, ניקיון וחינוך. צריכים לשנות הצביון של העיר, מעיר רב תרבותית ורב דתית לעיר ששייכת לעם היהודי.

"כל הפסטיבלים והמופעים צריכים להיות ברוח יהודית ושהעירייה לא תממן פסטיבלים ומופעים עם אוכל ויין לא כשר, כל זה יעבור מן העולם וזה עלה על הכתב. המציאות שבה אדם דתי מודר ממופעים ואירועים בגלל פריצות לא ימשך. אם מדברים על עצי אשוח אני מקווה שמשנה הבאה נראה שינוי. לא בטוח שנצליח למנוע את התופעה כבר לקראת חגם בשבוע הבא והלוואי ואתבדה".

קינג מקווה שנפתח עידן חדש גם לציבור הדתי לאומי בעיר, "עד היום היינו סרח עודף גם בתחום החינוך, לא היינו ממש חלק ממנהל החינוך הכללי ולא ממנהל החינוך החרדי ולא קיבלנו מה שכולם קיבלו. הגדרנו את זה כיעד וראש העיר קיבל את זה, כך שנקבל כמו כולם הקצאות, מבנים, שעות נוספות ושעות העשרה שהיום הציבור הדתי לאומי לא זוכה להם. גם גביית הכספים הגדולה מההורים - כל זה צריך להשתנות".

בתחום הבנייה קינג מקווה שההקפאה תיפסק, "אנחנו מצפים להגדלת היקפי בנייה בשכונות שבהן דברים לא זזו עד היום כמו גבעת המטוס, עטרות, הר חומה, גילה ורמת שלמה. אנחנו גם מצפים לאכיפה שוויונית של חוקי העזר העירוניים במזרח העיר כמו במערבה ואני גם רוצה שכל מי שמגיע לכותל המערבי יוכל לרדת בבטחה לעיר דוד, לכפר התימנים ולהר הזיתים באותו ביטחון בו מסתובבים בבית צפפא וזה אפשרי".