ניצולת הפיגוע בגבעת אסף: אל תכפישו את החללים

בפניה לתקשורת ולמפיצי השמועות מבקשת ניצולת פיגוע הירי בגבעת אסף: די לשמועות! החיילים לא אכלו ולא דיברו בטלפון, אלא גוננו עלינו.

שמעון כהן , י"ד בטבת תשע"ט

זירת הפיגוע בצומת גבעת אסף
זירת הפיגוע בצומת גבעת אסף
צילום: דוד מיכאל כהן/TPS

שרי ארביב, ניצולת הפיגוע הרצחני בגבעת אסף, קוראת לתקשורת לחדול את מסע הכתמתם של לוחמי גדוד 'נצח יהודה' בכלל ותפקודם של הלוחמים שנרצחו בפיגוע.

דבריה של ארביב מגיעים על רקע פרסומים שונים בכלי תקשורת מרכזיים בישראל, ולפיהם הלוחמים נורו בשעה בה אכלו או התעסקו בטלפונים הסלולאריים. בפוסט שפרסמה קוראת ארביב לכלי התקשורת, שדאגו לפנות אליה מיד לאחר הפיגוע על מנת לקבל מידע אודות השתלשלות האירועים, לפנות אליה ולקבל את המידע האמתי אודות תפקודם של החיילים בתחנת האוטובוס בה התרחש הפיגוע:

"הייתי שם, הייתי חלק מהפיגוע הנורא הזה וניצלתי בנס. בפיגוע הנורא נרצחו החיילים יובל מוריוסף הי"ד ויוסף כהן הי"ד, וכן נפצע בו קשה מאוד נתנאל פלבר, ה' ישלח לו רפואה שלימה", פותחת ארביב ומבהירה: "הייתי שם והחיילים לא שתו, לא אכלו, לא התעסקו בפלאפונים, אלא ברגע שאני ושירה (הפצועה מפיגוע) הגענו לתחנה, הם יצאו לקו ראשון להגן עלינו. אני מבקשת ומתחננת אל תמציאו עובדות, שימרו על כבודם של החיילים הגיבורים שלנו שהקריבו את חייהם כדי להגן על כולנו".

ארביב מבהירה את דבריה ומספרת כי עם הגעתה לתחנת האוטובוס יצאו החיילים מפנים התחנה אל הבטונדות ועמודי הברזל המפרידים בין הנוסעים לכביש, בטונדות ועמודים המוצבים במקום על מנת למנוע פיגועי דריסה. למעשה בכך ביקשו החיילים להתייצב בין האזרחים הממתינים בתחנה לבין גורמים העשויים לסכן אותם מכיוון הכביש.

לדבריה, את המידע המפורט, גם אודות תפקודם של הלוחמים שנהרגו בפיגוע העבירה לכל מי שביקש מידע, וממילא לא ברור לה מניין הגיע המידע השקרי לפיו הייתה דעתם של החיילים מוסחת באוכל או בעיסוק בטלפונים הסלולאריים. כעת היא מבקשת "ושהאמת תיאמר ותצא לאור בנוגע לגיבורי ישראל שנפלו בידי מחבל מרצח בן-עוולה".

מכלי התקשורת וממפיצי השמועות למיניהן היא מבקשת: "בקשה נוספת לי אל כל מי שלא היה שם, ובייחוד לכל כלי התקשורת אל תכתבו או תאמרו דברים שלא ראיתם, בטח לא על הגיבורים שלנו שלא יכולים כבר להגיב".

"אני קוראת לכל כלי תקשורת שמיד לאחר האירוע עט עליי כדי לשמוע את מה שקרה שם, לשוב ולשאול אותי ישירות בנושא זה, אני אומרת מעבר לכל ספק החיילים היו שם בדריכות מליאה ולא התעסקו בדבר מלבד להגן עלינו".