רגב: אגיע לעמונה לחזק את המתיישבים

השרה רגב התייחסה בכניסה לישיבת הממשלה למשבר חוק הגיוס ולחקירות נתניהו, והשיבה לשאלה האם תגיע לעמונה למרות הצו האוסר כניסה למקום

חזקי ברוך , ט"ו בטבת תשע"ט

רגב בכניסה לישיבת הממשלה
רגב בכניסה לישיבת הממשלה
צילום: חזקי ברוך

רגב: אגיע לעמונה לחזק את המתיישבים

שרת התרבות מירי רגב התייחסה בכניסתה לישיבת הממשלה לשאלה האם חוק הגיוס יפיל את הממשלה וטענה כי אין סיבה שהממשלה תיפול מסיבה זו.

"אם לפיד וליברמן יצביעו בעד החוק אז החוק הזה יעבור גם אם המפלגות החרדיות לא יצביעו בעד החוק", ציינה רגב.

"כפי שזה נראה כרגע אם החוק עובר והמפלגות החרדיות לא יעזבו את הממשלה והקואליציה, אז גם החוק יעבור וגם הקואליציה תשרוד", העריכה רגב.

לדבריה, "יש כאלה שמנסים כל הזמן למצוא משברים כדי לנסות להפיל את הקואליציה, אז קודם כל ברור לנו, ראש הממשלה יכול לכהן עד שבית המשפט יגיד אחרת. ולכן לא אמירה או החלטה של היועמ"ש יפילו את הממשלה. לראש הממשלה יש את חזקת החפות עד שבית המשפט יגיד 'מורשע' או 'לא מורשע' ולכן ראש הממשלה ימשיך לכהן כראש הממשלה".

רגב ציינה שהעברת חוק הגיוס היא אינטרס חרדי, "כדאי לחרדים שהחוק הזה יעבור כי פעם ראשונה חוק במדינת ישראל יסדיר את גיוס החרדים בצורה נכונה עם המינון הנכון אחרי שישבו כשלוש או ארבע שנים כדי להכין חוק שיהיה מוסכם על כולם".

בתשובה לשאלה האם תגיע לעמונה למרות צו אלוף הפיקוד האוסר זאת אמרה רגב, "אין לי שום כוונה לעבור על צו אלוף, אבל אני כן מתכוונת להגיע לעמונה ולחזק את המתיישבים".