המסבירנים של הגליל

18 עמדות הדרכה קולית יוצבו באתרי תיירות ברחבי הגליל

קובי פינקלר , ט"ו בטבת תשע"ט

מסבירן
מסבירן
צילום: הרשות לפיתוח הגליל

זה לא סוד שהגליל מציע שפע של אתרי מורשת והיסטוריה ארוכה המיועדת לכל הזרמים והדתות. אבל איך מסבירים על הגליל?

פרוייקט חדש ובו 18 עמדות הדרכה קולית שיוצבו באתרי תיירות ברחבי הגליל, ייתן מענה יעיל ופשוט לנושא.

הרשות לפיתוח הגליל והמשרד לפיתוח הפריפריה הנגב והגליל השקיעו 700 אלף שח בפרויקט "מסבירנים", במסגרתו יוקמו 18 עמדות הדרכה קוליות באתרי תיירות ברחבי הגליל. הפרויקט צפוי להסתיים במהלך 2019.

בין האתרים - בית הכנסת העתיק בשפרעם, אתר רבי יוחנן הסנדלר במירון, הכנסיה המרונית בגוש חלב, בית הכנסת העתיק בגוש חלב. אתר רבי יונתן בן עוזיאל בעמוקה ועוד.

מסבירנים
צילום: הרשות לפיתוח הגליל

העמדות יספקו הסבר קולי בשלושה ערוצים – ערוץ דובר עברית, ערוץ דובר אנגלית לתיירים וערוץ מיוחד לילדים שימחיז עבורם קולית את הסיפור ההסטורי.

בחלק מהאתרים שולבו אמצעים נוספים המרחיבים את אפשרויות ההתרשמות מהאתר כמו משקפות או מפות פנורמיות עם שרטוט פני הנוף המאפשרות למטיילים להבין ולהכיר את הנוף סביבם.

עופרי סיידה מנהל פרויקטים הרשות לפיתוח הגליל: "הגליל מציע שפע של אתרי מורשת והיסטוריה ארוכה המיועדת לכל הזרמים והדתות בכל הגילאים. העמדות הקוליות יספקו הנגשה של המידע לכלל ציבור המבקרים, בקלות ובנוחות לטובת חווית ביקור איכותית, המותירה חותם חיובי ממושך"

שלומי אטיאס מנכ"ל הרשות לפיתוח הגליל: "הפרויקט הוא חלק מ"נתיבי דעת", סדרת פרוייקטים לשיפוץ ושדרוג קברי תנאים ואתרי מורשת של כל הדתות ברחבי הגליל פרויקט זה ישפר מאוד את חווית הביקור ואת כמות המבקרים באתרים הללו".