מתפקדי העבודה יבחרו את הוועידה

הבחירות ייערכו מחר ב-193 איזורי בחירה בכל רחבי הארץ ובהן יתמודדו סכ"ה 5,104 מועמדים, מתוכם 1,799 נשים

חזקי ברוך , ט"ו בטבת תשע"ט

ועידת מפלגת העבודה. ארכיון
ועידת מפלגת העבודה. ארכיון
צילום: חזקי ברוך

מפלגת העבודה תקיים מחר (שני) את הבחירות לוועידה העשירית של המפלגה, שתמנה על פי החלטת היו"ר אבי גבאי 4,000 חברים.

הבחירות ייערכו ב-193 אזורי בחירה בכל רחבי הארץ ובהן יתמודדו סכ"ה 5,104 מועמדים, מתוכם 1,799 נשים, 1,537 גמלאים ו- 1,011 צעירים.

צירי הוועידה החדשים ייבחרו על ידי כלל חברי המפלגה (המתפקדים) באיזור הבחירה שלהם. לראשונה בתולדות העבודה הבחירות לועידת המפלגה תהיינה דיגיטליות וממוחשבות.

תקנון הבחירות לוועידה קובע הבטחת ייצוג לפיו לפחות 40% מהנבחרים תהינה נשים, לפחות 20% מהנבחרים יהיו צעירים ולפחות 16.6% מהנבחרים יהיו גמלאים. נציגי המגזרים הנבחרים, הם אלה שיקבלו את מירב הקולות מבין המתמודדים בקטגוריה.

בכל אזור בו ייבחרו עד 2 נציגים לא תחול הבטחת הייצוג, בכל אזור בחירה בו ייבחרו לפחות 3 נציגים הבטחת הייצוג תתייחס לגבי חברות בלבד, בכל אזור בחירה בו יבחרו לפחות 5 נציגים הבטחת הייצוג תחול גם על צעירים, ובכל אזור בחירה בו יבחרו לפחות 6 נציגים הבטחת הייצוג תחול גם על גמלאים.

סך כל הבטחת הייצוג של החברות, גמלאים והצעירים יחדיו לא תעלה על 65% בכל שיטת שקלול (כלומר לכל היותר ייבחרו 65% שלא היו נבחרים אלמלא הבטחת הייצוג).

יו"ר מפלגת העבודה אבי גבאי אמר, "הועידה החדשה שתיבחר תהיה גדולה יותר באופן משמעותי - אנחנו מחזקים את הדמוקרטיה במפלגה ומאפשרים ליותר אזרחים לקחת חלק פעיל, להשפיע על דרכה ולהצטרף אלינו לשינוי שנוביל במדינה. אני מאחל בהצלחה לכל חברי המפלגה המתמודדים."

מזכ״ל מפלגת העבודה, ערן חרמוני, ציין "בעידן בו מעט מידי מפלגות מאפשרות לבוחריהן לקחת חלק אמתי בקביעת סדר יומן, מפלגת העבודה מתגאה בשימור אופייה הדמוקרטי ובאפשרותה לקיים תהליכי שותפות ומעורבות בקרב הציבור הגדול של חבריה. אני קורא לחברי המפלגה להצביע ולקחת חלק פעיל במהלך הדמוקרטי, הפתוח והחשוב הזה״.