הפועל מאיימת: לא נעלה לשחק יותר

מועדון הכדורסל האדום מת"א מאיימים כי לא ישלמו יותר לאבטחת משחקיהם במסגרת ליגת ווינר סל. "סחטנות של המשטרה"

נרי וייס , ט"ו בטבת תשע"ט

התנהגות מופתית העונה, אוהדי הפועל ת"א
התנהגות מופתית העונה, אוהדי הפועל ת"א
צילום: עודד קרני, מנהלת הליגה

"די לסחטנות המשטרה". הפועל ת"א זועמת ומאיימת - אם לא יימצא פיתרון לקריטריונים אחידים לכמות שוטרים ולהסדיר תנאי תשלום סבירים, לא נעלה לשחק עוד.

בהודעה שפרסמו הערב (ראשון) הודיעו בהפועל ת"א כי הם שוקלים את צעדיהם וכי הם דורשים את התערבות משרדי הממשלה הרלוונטיים יחד עם מנהלת הליגה להתכנס בהקדם ולמצוא פתרון "שימנע את הסחטנות של המשטרה", לדברי המועדון האדום מת"א.

ההודעה התקיפה של האדומים מת"א מגיעה לאחר המקרה שארע יממה לפני משחקה במסגרת ליגת העל בכדורסל מול הפועל חולון, באולמה הביתי, היכל הדרייב-אין שבתל אביב ביום שישי האחרון.

משחק הכדורסל בין שתי הקבוצות בעלות קהל האוהדים האדוק אך התקיף גם לא מעט פעמים, עמד בסכנת ביטול כשמשטרת ישראל אף הודיעה כי היא מבטלת אותו, בשל סירובה של הפועל ת"א להעביר למשטרה סכום של 60 אלף שקלים במזומן.

האדומים מת"א לא מתחמקים מכך שסרבו לשלם את הכסף למשטרה, כששם טוענים כי מדובר באבסורד לאור העובדה כי אין כל תקנה אחידה לכמויות שיטור באירועי ספורט ומשכך, הכמויות נקבעות באופן נקודתי על ידי מפקד התחנה האזורית.

לטענת התל אביבים, עובדה זאת גורמת לכמויות שוטרים אדירות, ללא כל פרופורציה לאירוע המתקיים, כאשר לדבריהם מרבית הזמן חלק ניכר מכמות השוטרים נמצא מובטל במהלך האירוע.

במשטרת ישראל דרשו מהתל אביבים להעביר סכום של יותר מ-60 אךף שקלים במזומן, זאת כתנאי לאישור קיום המשחק על ידה. לדברי המועדון האדום, הסכום עמד על 60 אלף שקלים בשל דרישה 75 שוטרים שיאבטחו את המשחק הנפיץ. לדברי התל אביבים מדובר בכמות שערורייתית וחסרת תקדים בשל העובדה כי מדובר באולם שמכיל קצת יותר מ-3,000 מקומות ישיבה. "אם נוסיף את כמות המאבטחים שנדרשה מאתנו, נקבל עלות אבטחה של יותר ממאה אלף שקלים", טענו בהפועל תל אביב.

יתירה מכך, אומרים בהפועל ת"א, במשחק הקודם מול חולון, שהתקיים באולמה הביתי לפני חודש וחצי, מקום המכיל כמות גדולה יותר של מקומות, נדרשה חולון המארחת לכמות שיטור קטנה ברבע.

בהפועל ת"א אמרו כי לא רק ששני המשחקים עברו באופן מופתי וללא התנהגות אלימה, "גם הנוכחות המוגברת אין בה משום לקיחת אחריות כלשהי על ידי המשטרה, וכך כפועל יוצא, משלמות הקבוצות פעמיים: פעם אחת עבור דרישות המשטרה ופעם שנייה בוועדות המשמעת של איגוד הכדורסל כאשר המשטרה כושלת בתפקידה".

עוד תקפו בהפועל את משטרת ישראל כשאמרו: "גם ההסברים הלא משכנעים לגבי עבודה מודיעינית אין בהם כל צידוק הגיוני. אילו הייתה עושה המשטרה עבודה מודיעינית בתחום הספורט, בוודאי הייתה מגלה כי למן תחילת משחקי הליגה ולאחר שהסתיים כבר סיבוב משחקים מלא, התנהגות קהל אוהדי הפועל תל אביב הייתה מופתית בכל המשחקים".

לסיכום קוראים בהפועל תל אביב להתערבות מיידית של משרדי הממשלה הרלוונטיים יחד עם מנהלת הליגה שיתכנסו בהקדם למצוא פתרון שימנע את הסחטנות של המשטרה. "אנו מבקשים לקבוע קריטריונים אחידים לכמות שוטרים ולהסדיר תנאי תשלום סבירים", אמרו במועדון האדום.

"החוסר בקריטריונים ברורים ואחידים, יחד עם העלות הגבוהה מעבר לכל היגיון, אינם יכולים להימשך מבחינתנו. עקב כך הפועל תל אביב מודיעה בזאת כי לא תשלם סכומים כאלה לאבטחת משחקים מעתה והלאה, יהיה המחיר אשר יהיה", הודיעו בהפועל ת"א.

נציין כי גם בענף הכדורגל, המתוקצב יותר בספורט המקצועני בישראל, סובלים כל העת מכמויות השיטור והאבטחה המשתנות וכי לאחרונה חתמו משטרת ישראל, אגף התקציבים במשרד האוצר, משרד התרבות והספורט והמשרד לביטחון פנים על הסכם שנועד ליצור וודאות בעלויות השיטור שיהיו בקרוב קבועות לכל משחק ומשחק. בהפועל ת"א בסך הכל, כנראה רוצים גם בענף הכדורסל.


‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il