אלעד: זימון לאישור תקציב - ללא קואליציה

למרות שעדיין לא הצליח להקים קואליציה, ראש עירית אלעד זימן את חברי העיריה לשבוע הבא לדיון שהוגדר 'ישיבת אישור תקציב 2019'

ערוץ 7 , ט"ז בטבת תשע"ט

ישראל פרוש
ישראל פרוש
צילום: אהרון קרון, פלאש 90

אין קואליציה? ראש העיר אלעד ישראל פרוש דוהר קדימה. יום לאחר אישור הקמת ועדות הכספים, המכרזים והנחות בארנונה, זימן ראש העיר את חברי העיריה לישיבת אישור תקציב 2019, שתתקיים ביום שני הבא.

בכך הופכת אלעד לעיר הראשונה שמזמנת ישיבת אישור תקציב השנה.

במקביל, נשלחו על ידי לשכת מנכ"ל העיריה זימונים לישיבות מרתוניות של ועדת הכספים החדשה, שיתקיימו במהלך השבוע הקרוב על הצעת התקציב שהגיש ראש העיר לוועדה.

במכתב שפותח את הצעת התקציב, מתייחס ראש העיר לכך שעדיין לא הוקמה קואליציה. "כולנו מקווים שכבר בקרוב נוכל להקים קואליציה, אך כרגע, אינני יכול לתת לעיר היקרה לי, לכולנו, ללכת אחורה, לחוסר ניהול ולחוסר תקציבי".

בדבריו הוסיף, "משמעות אי אישור תקציב היא פגיעה בראש ובראשונה במערך הרווחה והחינוך המיוחד בשל הצורך בהתנהלות של 1/12".

הפתרון שמציג פרוש, בהחלטה משותפת עם הצוות המקצועי, היא להציג תקציב זהה לשנה הקודמת, וכפי שהוא מגדיר "תקציב עליו אתם, חברי העיריה ויו"ר ועדת הכספים, דנתם ואף אישרתם אותו".

עוד מפרט פרוש כי השינויים היחידים בתקציב הם כאלה המתבקשים על פי חוק, כמו עדכון תקציבי החינוך המיוחד לאישור הסעות לילדים הנזקקים לכך, וכן שילוב וסיוע למשפחות הילדים המיוחדים. כמו כן קיימים מספר שינויים בתחום הרווחה, כדי לסייע בהסדרת פנימיות ומוסדות ייחודיים לנערים מתמודדים וילדים מיוחדים.

"לנגד עינינו", הוא כותב, "עומדת טובתה של אלעד ותושביה, המדורגת 2 בדירוג הסוציואקונומי, עיר שידעה חשב מלווה, גירעונות תקציביים וחוסר ניהול תקין – שהקשו מאוד על ניהול ותפקוד העיר. אנחנו לא שם, אנחנו רוצים להמשיך להתנהל נכון, בשקיפות מלאה, ולכן לא הכנסנו השנה לתקציב אג'נדות חדשות או שינויים מפליגים, אנחנו סומכים על מה שאתם חברי העיריה וועדת הכספים אישרתם בשנים קודמות".

בסיום דבריו, הוא מבקש מחברי העיריה "לפניכם הצעת התקציב, אנא, עברו עליה, למדו אותה, העלו הצעות, כדי שנוכל להגיד לתושבים שכולנו עושים את המוטל עלינו כשאך ורק טובת העיר לנגד עינינו".