ישראל ביתנו תבטל התמיכה בחוק הגיוס?

מפלגת ישראל ביתנו בהודעה חריגה בנושא חוק הגיוס: "הקואליציה, במהלך ציני, הופכת את חוק הגיוס מנושא מהותי לנושא אלקטורלי".

חזקי ברוך , ט"ז בטבת תשע"ט

משנה עמדה? ליברמן
משנה עמדה? ליברמן
צילום: TPS

מפלגת ישראל ביתנו מפרסמת הבוקר (שני) הודעה שעשויה לרמוז על העמקת המשבר סביב חקיקת חוק הגיוס, ושינוי בעמדת המפלגה שהתחייבה לתמוך בחוק אם לא ייערכו בו שינויים.

"הקואליציה, במהלך ציני, הופכת את חוק הגיוס מנושא מהותי לנושא אלקטורלי", נאמר בהודעה שיצאה מטעם המפלגה.

לטענתם, "בליכוד נוכחו לדעת שעל רקע דחיית ההצבעה על חוק הגיוס הם הפסידו קולות רבים בקרב הימין החילוני ויוצאי חבר העמים. הקואליציה יכלה להשלים את החקיקה בנושא חוק הגיוס כבר בתחילת מושב החורף, אך בגלל הכניעה ללחץ החרדים העדיפה לבקש דחייה נוספת מבג"ץ".

"עולה השאלה - האם מדובר במשחק מכור והליכוד הבטיח לראשי המפלגות החרדיות שבמידה ויהיו ישיבות שלא יעמדו ביעדי הגיוס וידרשו לשלם קנסות, הישיבות יפוצו בסכומי כסף זהים ממקור אחר. הבטחה כזו למעשה מרוקנת את החוק מתוכן", טוענים בישראל ביתנו.

במפלגה מוסיפים עוד, "חייבים גם לבדוק את הטענה שהליכוד הבטיח לראשי המפלגות החרדיות לשנות את החוק בהתאם לדרישתם מיד בתום הרכבת הממשלה הבאה".

מוקדם יותר הבוקר דווח כי לקראת חידוש הדיונים על חוק הגיוס מחר בוועדה המיוחדת שהוקמה לצורך הדיון בחוק, יכנס בצהריים ראש הממשלה נתניהו במשרדו את פורום ראשי סיעות הקואליציה.

בדיון יעלה המשבר הפוליטי שנוצר סביב החוק, לנוכח איומי מפלגת אגודת ישראל לפרוש מהקואליציה באם החוק יאושר במתכונתו הנוכחית.

פורר: הממשלה הזאת צריכה ללכת הביתה