יש עתיד תתנגד לחוק הגיוס

"זה לא חוק גיוס. זה חוק גיוס כספים. אנחנו לא ניתן את ידינו לזה שמשתמטים יקבלו כסף מהמדינה", טען לפיד במסיבת העיתונאים.

חזקי ברוך , ט"ז בטבת תשע"ט

לפיד במסיבת העיתונאים
לפיד במסיבת העיתונאים
צילום: חזקי ברוך

לפיד: זה לא חוק גיוס. זה חוק גיוס כספים

יו"ר מפלגת יש עתיד, ח"כ יאיר לפיד, הודיע במסיבת עיתונאים שכינס בצהריים (שני) בכנסת כי מפלגתו לא תתמוך בחוק הגיוס, גם אם יובא להצבעה ככתבו וכלשונו.

"לפני חודש עמדתי פה ודרשתי שנתניהו יתחייב בקולו שהחרדים לא יקבלו פיצוי כספי בקומבינה תמורת חוק הגיוס. כי זה מה שהם הבטיחו לחרדים. הם אמרו להם: 'אל תדאגו לגבי הסנקציות הכלכליות. נעביר לכם את הכסף מתחת לשולחן'. זו קומבינה. אמסלם אמר את זה בקולו בוועדה. מול המצלמות", טען לפיד.

לדבריו, "זה לא חוק גיוס. זה חוק גיוס כספים. אנחנו לא ניתן את ידינו לזה שמשתמטים יקבלו כסף מהמדינה. שכספי המיסים שלנו, יממנו השתמטות. גמרנו לחכות. גמרנו להיות פראיירים שלהם. יש עתיד תצביע נגד חוק הגיוס. נלך לבחירות. אחרי הבחירות ממשלה בראשותי תעביר את חוק הגיוס בלי קומבינות ובלי רמאויות. הגיע הזמן לרפא את הפצע הזה בחברה הישראלית".

לשאלת ערוץ 7 האם הוא מתואם עם ליברמן ענה לפיד, "לא, אבל אני מניח שליברמן מכיר את אותם נתונים. אם צריך נציג לישראל ביתנו את הנתונים והראיות שיש לנו לזה שיש פה ניסיון להעביר כסף למפלגות החרדיות תמורת חוק הגיוס".

בליכוד הגיבו מוקדם יותר לאיום מצד מפלגות "ישראל ביתנו" ו"יש עתיד" לסגת מהתמיכה בחוק הגיוס למרות התמיכה בחוק בקריאה הראשונה, זאת לנוכח טענות ל"דילים" עם החרדים.

"חוק הגיוס הוא עניין לאומי מהמעלה הראשונה ואסור לליברמן ולפיד להפוך אותו לפוליטיקה קטנה. ראש הממשלה נתניהו מחויב לחוק שגובש על ידי צה״ל והובא לקריאה ראשונה על ידי ליברמן ובתמיכת לפיד", אמרו בליכוד.

במפלגה הוסיפו והצהירו, "בניגוד לספינים שהם מפזרים, אין שום דילים או הסכמים עם אף גורם אחר - החוק יובא ככתבו וכלשונו בדיוק כפי שתמכו בו ליברמן ולפיד בקריאה ראשונה, בלי שום שינוי".

"זו שעת מבחן לליברמן ולפיד: האם יעמדו בהתחייבותם לציבור ויתמכו בחוק החשוב הזה, או שיעשו פוליטיקה קטנה על חשבון צה"ל והחברה הישראלית. הבחירה בידיהם", קבעו בליכוד.