תלמידים ביום - מגבניקים בלילה

תלמידי המגמה ללימודי משטרה בכפר הנוער הודיות יוצאים להתנדב בערבים עם לוחמי מג"ב ומבצעים איתם שמירה ביישובים ומחסומים

ערוץ 7 , ט"ז בטבת תשע"ט

התלמידים שמתנדבים במשטרה
התלמידים שמתנדבים במשטרה
צילום: הודיות

לאחר קורס שארך שנה, סיימו תלמידי כיתות יא-יב בכפר הנוער הודיות שבגליל התחתון את ההכשרה המעניקה להם את האפשרות לעשות משמרות ולהתנדב במשטרה.

התלמידים לובשים מדים של מג"ב ומבצעים עם השוטרים את כל הפעילויות הנדרשות לשמירת הסדר, ביניהם: שמירה במחסומים, פטרולים ביישובים, בדיקת רכבים, תוך דגש על הפחתת הגניבות החקלאיות באזור הגליל התחתון.

"בשנה האחרונה השתתפתי בקורס ההכשרה של מג"ב וכעת מדי שבועיים אני מצטרף לשוטרים ועוזר להם במשימות היומיומיות שהם מבצעים. מג"ב זו יחידה הנמצאת בחוד החנית של המלחמה בטרור והפשיעה ועבורי זו גאווה גדולה להיות חלק מהמערך כבר בתיכון", אמר תלמיד כיתה י"ב שמתנדב ביחידה.

מנהל כפר הנוער הודיות, אלי שטיין הסביר את הרציונל בתכנית ההתנדבות "כפר הנוער הודיות מחנך את תלמידיו לרוח התנדבות, עזרה לזולת ושירות משמעותי. את שלוש המטרות האלו אנו משיגים בהתנדבות התלמידים במג"ב.

לדבריו "התלמידים חוזרים מההתנדבות מלאי סיפוק ומספרים לחבריהם על הפעילויות שעשו במהלך הלילה. בעז"ה נמשיך להשתתף במיזם ולעודד את חניכנו להתנדבות ושירות משמעותי. בפעילות זו התלמידים לומדים מקרוב את עבודת המשטרה לטובת הקהילה"