טקס פרסי הרמטכ"ל: "המצויינות מאפשרת עמידה במשימות"

גדי איזנקוט העניק פרסים ואותות הצטיינות ליחידות המצטיינות בצה"ל. "רואה בברור את העוצמה האנושית, המבצעית והערכית".

ערוץ 7 , ט"ז בטבת תשע"ט

הרמטכ"ל מעניק תעודת הצטיינות
הרמטכ"ל מעניק תעודת הצטיינות
צילום: דובר צה"ל

הרמטכ"ל העניק היום (שני) בטקס חגיגי אותות הצטיינות ליחידות המצטיינות בצה"ל לשנת תשע"ט.

בטקס הוענקו תעודות הצטיינות ליחידות הזוכות בקטגוריות השונות: חטיבות סדירות ומרחביות, גדודים, יחידות ההדרכה ויחידות הטכנולוגיה.

הבחירה ביחידות המצטיינות נעשתה לאור פעילותן במהלך השנה החולפת בתחומים רבים, ביניהם: כשירות ומוכנות מבצעית, מוכנות ומעבר משגרה לחירום, תכנון וטיפול בכוח אדם, טיפוח ערך כבוד האדם וקידום אוכלוסיות ייחודיות, הטמעת מערכת פיקוד ושליטה, פיקוד ובקרה בשגרה, בחירום ובמלחמה, חסכון והתייעלות, ניהול ידע וזיכרון ארגוני, חיבור בין מערך המילואים למערך הסדיר, הגנת מחנות ומשמעת צבאית.

כמו כן, בטקס הוענקו פרסי הרמטכ"ל לכתיבה צבאית, למעורבות חברתית ולפיתוח מיזמים בתחום החינוך. בנוסף הוענקו תעודות הערכה מיוחדת מטעם ראש המטה הכללי ליחידות שונות.

הרמטכ"ל, גדי איזנקוט, אמר כי "הטקס לציון היחידות המצטיינות ולחלוקת פרסים למיזמים מצטיינים וכתיבה צבאית, נערך השנה בצל המציאות הביטחונית המורכבת ובתום שנה של פעילות מבצעית רחבה לחיזוק ביטחון מדינת ישראל. המצוינות שלכם היא המאפשרת תנאים מיטביים ועמידה במשימות".

"מפקדי היחידות המצטיינות, את כולכם מובילה המשימה המשותפת להבטחת ביטחון ישראל, אך הצביון הייחודי שאתם מצליחים לבסס ביחידותיכם הוא שהביא אתכם לכאן היום. הפרס שאתם מקבלים הערב הוא פרס יחידתי, אך הוא ניתן לכם הודות להובלתכם הנחושה ואני מלא הערכה בשמי, בשם המטה הכללי ובשם צה"ל כולו", הוסיף איזנקוט.

לדבריו, "פעמים רבות השתתפתי בטקס "פרסי הרמטכ"ל", ובכל פעם אני מתפעל נוכח העוצמה האנושית שיש כאן והעשייה שעליה אתם חתומים. עוד שבועות ספורים אסיים את תפקידי. בטקס זה, כשאני מוקף בטובי לובשי המדים הפועלים בנחישות למילוי משימותיהם בכל הזירות, אני רואה בברור את העוצמה האנושית, המבצעית והערכית שהופקדה בידיי במשך ארבע השנים האחרונות.

״אני רוצה להודות לכם על העשייה על ההובלה על מה שאתם משמשים עבור פקודיכם ומהיום גם עבור הצבא כולו. בסיום דברי- אני סומך עליכם שתוסיפו להצעיד את הצבא קדימה, לפרוץ את גבולות האפשרי ולשמש דוגמה ומופת ליתר היחידות ביבשה, באוויר ובים".