יורד דרומה: רכש חדש-ישן לאילת

אחרי ששוחרר בעל כורחו מהפועל תל אביב, רפי מנקו חוזר למקום בו פרץ - הקבוצה בכושר הטוב ביותר כרגע בליגת העל בכדורסל - הפועל אילת

נרי וייס , ט"ז בטבת תשע"ט

מנקו במדי אילת
מנקו במדי אילת
צילום: פרנסיסקו די סטסיו, מנהלת הליגה

היי דרומה. עונת הפריצה של רפי מנקו הייתה לפני שנתיים כשבאמצע העונה עבר מהפועל ירושלים, שם מיעט לקבל דקות משחק, להפועל אילת.

במדי אילת העמיד מנקו ממוצעי שיא בקריירה כשסיים עם 9.4 נקודות בממוצע למשחק, אסף 6.2 כדורים חוזרים בממוצע וחילק 1.8 אסיסטים במשחק. מספרים אלו למעשה זיכו את מנקו בתואר האישי - השחקן המשתפר של העונה, במה שהיה לתואר האישי והקבוצתי היחיד שזכה בו מאז.

שנה וחצי אחרי, והערב (שני) חוזר מנקו למקום בו הכל התחיל - להפועל אילת, לאחר שחתם בשורות המועדון הלוהט ביותר בליגת העל בכדורסל.

מנקו בן ה-24 גדל בכלל במחלקת הנוער של הפועל כשאת דרכו בבוגרים החל בהפועל ירושלים. שנתיים נמנה מנקו על סגל הקבוצה האדומה מהבירה, כשלאחר מכן הועבר בהשאלה להפועל גלבוע/גליל. במדי האדומים מהצפון מנקו החל להגיע לתודעה כשקלע 7.9 נקודות למשחק, אך לצערו עונה זו הסתיימה בירידת ליגה עם הגלבוע וזה חזר לעונה וחצי לירושלים.

לאחר שהבין כי הוא לא בתכניות, עזב מנקו כבר בסיבוב הראשון את הבירה והדרים עד אילת. שם מנקו הגיע באמת לגדולות והדרך משם להפועל ת"א הייתה קלה, כשזה חתם בשורות המועדון האדום מת"א למשך שנתיים.

סיבות כלכליות ורצון לשנות את התקציב, הביאו את הפועל ת"א להודיע למנקו על שחרורו, על אף חוסר רצונו ומשסרב לעזוב ולעבור לקבוצה אחרת, הוקפא מנקו מכל פעילות.

בעוד האדומים מת"א העדיפו כי מנקו יעבור לאשדוד, שם הסכימו להשתתף בשכרו באופן גבוה יותר, בחר מנקו דווקא לחזור למקום בו פרץ והצליח, לקבוצה הלוהטת של העונה - הפועל אילת.

בפעם הקודמת שהצטרף מנקו לאילת היא הייתה בתחתית הטבלה והגיע לבסוף איתו למקום השני בסיום העונה הסדירה של ליגת העל בכדורגל. עכשיו כשהיא נמצאת בצמרת הטבלה ונראית בלתי עצירה, זה יכול להיגמר רק צעד אחד יותר.


‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il