מפלגת העבודה אמרה "לא" לפרופ' אמיר חצרוני

במפלגת העבודה מסרבים לאשר את חברותו של פרופ' אמיר חצרוני במפלגה. הפרופסור: לא יעזור לכם. אני חבר מפלגה.

ערוץ 7 , י"ז בטבת תשע"ט

פרופ' אמיר חצרוני
פרופ' אמיר חצרוני
עצמי

פרופ' אמיר חצרוני מבקש להצטרף למפלגת העבודה ואולם המפלגה משיבה לבקשותיו בסירוב. חצרוני עצמו קובע: לא יעזור, אני חבר במפלגה.

לפי הדיווח בעיתון 'ישראל היום', היועץ המשפטי של המפלגה, עו"ד גיא בוסי, הודיע אתמול לפרופסור חצרוני כי אינו מאשר את חברותו במפלגת העבודה. "חברות במפלגה מחייבת עמידה באמנת המפלגה וחוקתה, אשר תוכנן רחוק ממך כרחוק מזרח ממערב", כתב בוסי.

בתגובה כתב חצרוני: "לא יצליח לכם. אני חבר מפלגה, ואהיה חבר מפלגה גם כשגבאי יסיים את הקריירה הפוליטית הכושלת שלו ויחזור לעשות לביתו".

כבר בשנת 2017 ביקש חצרוני להתפקד למפלגת העבודה תוך שהוא מביע תמיכה במועמדותו של עמיר פרץ להנהגת המפלגה, ועם זאת מבהיר את עמדותיו הנחרצות והבלתי שגרתיות על פרץ עצמו כשהוא כותב: "שלא תהיה אשליה שיש לי הערכה כלשהי לעמיר. מה יש להעריך בחובב קבבונים עם אנגלית של בית ספר יסודי, שאין לו אפילו תואר ראשון ממכללה?

"אילו זה היה תלוי בי, עמיר פרץ ודומיו היו נשארים להירקב בבטחה במרוקו, אך את המציאות הדמוגרפית אי אפשר לשנות. עדיף היה שהמנטליות הלבנטינית תישאר בלבנט, ושבמקום אנשים שצועקים קו-לו-לו ודופקים בהתלהבות על דרבוקה שירים של מעלימי מס ששם משפחתם מתחרז עם מרץ, יחיו פה רק אנשים שמדברים בנימוס, משלמים מס כחוק ומנגנים את שופן - אבל זה כבר לא יקרה".

עוד כתב כי "אילו השאלה היתה עם מי מעניין לתפוס שיחה אינטלקטואלית, עמיר פרץ היה האופציה האחרונה. לדבר איתו על מהות החיים זה כמו לדבר עם ירקן על מכניקת הקוונטים - אבל בבחירות, משתתפים למרבה הצער גם ירקנים שבוחרים ליכוד וש"ס. בשביל להשיג את הקולות שלהם חייבים את עמיר פרץ - עם כל הכאב שכרוך בכך".

כאמור, כעת משוכנע הפרופסור בכך שהוא חבר מפלגה על אף סירובו של היועמ"ש שלה לאשר את החברות.