פרסום ראשון
צה"ל לא ישתתף בכנס השמאל הקיצוני

בעקבות הפרסום בערוץ 7, ראש הממשלה בנימין נתניהו הורה לצה''ל שלא לקחת חלק בכנס של האגודה לזכויות האזרח. "ארגון פוליטי לכל דבר".

עדו בן פורת , י"ז בטבת תשע"ט | עודכן: 13:43

בנימין נתניהו
בנימין נתניהו
צילום: אסתי דזיובוב/TPS

ראש הממשלה ושר הביטחון בנימין נתניהו הורה הבוקר (שלישי) לצה''ל שלא לקחת חלק בהכשרה שמקיימת האגודה לזכויות האזרח ביום ראשון הקרוב.

"זה גוף שמזמן הפך לארגון פוליטי לכל דבר", אמר נתניהו בעקבות הפרסום בערוץ 7 על הזמנת ראש מחלקת הייעוץ המשפטי באזור יהודה ושומרון (יועמ"ש איו"ש) להרצות בפני משתתפי הכנס שעורכת האגודה המזוהה עם השמאל הקיצוני.

ההכשרה תיערך ביום ראשון הקרוב בשיתוף פעולה עם הצלב האדום, ותעסוק במשפט ההומניטרי הבינלאומי. המשתתפים ישמעו בין היתר על ''סוגיות מהמציאות בישראל ובשטחים הכבושים".

השתתפותו של הקצין הבכיר בכנס של האגודה טעונה את אישורו של שר הביטחון וראש הממשלה נתניהו, שכאמור הורה לצה''ל שלא לשלוח אף קצין או נציג להרצות בפני המשתתפים.

בשנה שעברה השתתף יועמ"ש איו"ש בהכשרה דומה שקיימה האגודה לזכויות האזרח. שר הביטחון דאז אביגדור ליברמן בחר להתעלם ממשפחות שכולות שפנו אליו בבקשה לאסור את ההשתתפות של הקצין הבכיר.

שי גליק מארגון ''בצלמו'' מסר, ''אני מברך את ראש הממשלה על העמדה הנחושה שהביע. הגיע הזמן שמדינת ישראל וצה"ל ינתקו כל קשר עם ארגוני השמאל הקיצוני שמתמחים בלהגן על זכויות מחבלים ודורשי רעתנו. אנחנו מקווים שהחלטה זו הינה פתח לניתוק כל קשר בין גורמי שלטון לשמאל הקיצוני''.