בני גנץ? נפלנו כבר בפח הגנרלים

ח"כ אכרם חסון (כולנו): אורלי לוי מוזמנת להצטרף למפלגה שלנו. אין מנהיגים כמו כחלון. גנץ? כבר נפלנו בפח הגנרלים שכשלו בפוליטיקה.

שמעון כהן , י"ז בטבת תשע"ט

תוקף. ח"כ ארכם חסון
תוקף. ח"כ ארכם חסון
צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

חבר הכנסת אכרם חסון משוכנע שמפלגתו, 'כולנו', ערוכה ומוכנה לבחירות המתקרבות וכי ההתנהלות החברתית כלכלית של השר כחלון וחברי מפלגתו יובילו את המצביע הישראלי לבחור בהם.

באשר להערכות לפיהן בני גנץ מקבל 3-4 מנדטים מ'כולנו' משוכנע חבר הכנסת חסון כי הציבור לא יישגה שוב ויבחר גנרלים ללא רקע אזרחי.

"השר כחלון אמר כבר לפני כמעט שנה שאנחנו ערוכים לבחירות. אנחנו מפלגה חברתית שהביאה לפני ארבע שנים אג'נדה חברתית וביצעה את כל האג'נדה שלה הלכה למעשה. שירתנו את כל המגזרים ואין אחד שלא נגענו ולא טיפלנו בבעיות שלו והעברנו הכי הרבה חוקים לטובת האזרחים. אנחנו מוכנים לבחירות. מצד שני אחרי שליברמן התפטר העסק הפך להיות לא רציני, מסחרה, וכל אחד עושה מה שהוא רוצה. לא ניתן יד לבזבוז כספי ציבור ולעשוק את הציבור ולקדם עניינים אישיים על חשבון הציבור".

בדבריו מקפיד חבר הכנסת חסון להדגיש את פועלו של יו"ר המפלגה שלו, השר כחלון ש"עשה רבות על שמירת שלטון החוק, המשטרה ובית המשפט העליון. לציבור נמאס מססמאות ודיבורים. הציבור רוצה כתובת אמינה. לא רוצים לראות אנשים שמחפשים פירות וירקות בזבל ולא ילדים עניים. לכן הלכנו על 'נטו משפחה', עזרנו ב-18,000 שקלים לזוג. גם בנושא שכר חיילים השר הגדיל משכורות חיילים פי שתיים. כך גם פתרנו את בעיית גמלאי המשטרה, מה שנמשך שנים רבות בלי שאף אחד נגע בכך. באנו ועסקנו בזה בצורה אחראית".

לנוכח כל אלה עולה השאלה למה הציבור נוהה אחר אדם כמו בני גנץ עוד בטרם הוציא מילה ציבורית ועם זאת מפלגתו נוגסת ב'כולנו' ולוקחת לה 3 או 4 מנדטים? "לפי דעתי הכול זמני, כי עדיין לא התחלנו בקמפיין. העם בישראל חכם ויודע מי מדבר ומי מקיים. עוד לא קרה בתולדות המדינה שבא שר אוצר, תפקיד שכולם שנאו אותו, ומינף את המשרד לטובת האזרח, הוסיף תקציבים לפריפרייה, העביר 2.3 מיליארד למגזר הדרוזי, העביר 14 מיליארד למגזר הערבי בתקווה שיהיו גאים בכך שהם ישראלים, ונתן תקווה לעשרות אלפי זוגות צעירים".

ואולי כדי לנצח בבחירות צריך לשתוק כמו גנץ ולא לפעול? חבר הכנסת חסון דוחה את הדברים וקובע: "התאכזבנו מכל הגנרלים האלה שחלק גדול מהם לא הצליח בפוליטיקה הישראלית. הם ידעו לתת פקודות. היה להם תקציב שאסור לחרוג ממנו והם לא המציאו כלום אלא רק עבדו על פי הפקודות. פקודות לא עובדות במגזר האזרחי. האזרחים מבינים מי מדבר ומי נותן ססמאות. לא חכמה לשתוק ולקבל מנדטים. זה זמני. העם לא ייפול בפח הזה שוב. שילמנו מחיר כבד מאוד".

"עכשיו, כשכחלון וכולנו נלך לפגוש את האזרחים, האזרחים לא יפקירו מפלגה שייצגה אותם נאמנה במשך השנים", משוכנע חסון וכשהוא נשאל אם יש סיכוי לחבירת מפלגתו ליוזמת אהוד ברק להקמת קואליציה להפלת נתניהו, חבירה לה יש הרומזים בזירה הפוליטית, הוא משיב:

"מעולם לא היינו במזימות להפיל מישהו. אנחנו מפלגה עם אחריות שבאה לבנות ולא להרוס. לכן אנחנו לא שם. אני שומע את ברק שאני מכבד אותו, אבל גם הוא לא הצליח כשהיה ראש ממשלה. כעסתי עליו כשעזב את דרום לבנון אחרי שהפקרנו את צד"ל שהיו הנאמנים שלנו, ולא נתנו להם דיור. אני מציע שלא יטיפו לנו מוסר, שיגידו מה הם רוצים לעשות, שכל השותקים ידברו ויאמרו מה קידמו ומה עשו בחיים שלהם".

ושוב, מה באשר לבני גנץ כרמטכ"ל שעשה לא מעט דברים בחייו? "ההבדל בין החיים בצבא לחיים האזרחיים הוא שמים וארץ, ואין מה להשוות. הייתי ראש עיר, הייתי סגן ראש מועצה, הייתי מורה שצמח מלמטה. מי שלא צמח מלמטה ולא יודע לטפל ברווחה לא יצליח. אנחנו באנו כעמך בלי כפית כסף בפה ואנחנו נלחמים בטייקונים".

ומה באשר לסיכוי לחבירת אורלי לוי למפלגתו? "הדלת שלנו פתוחה. אם אורלי לוי רוצה להצטרף אהלן וסהלן. יש לנו יו"ר מהטובים בפוליטיקה הישראלית. אי אפשר למדוד מנהיג כמו כחלון בנושא החמלה והמסירות. אני מכיר אותו שלושים שנה. הוא רחוק משחיתות ועניינים אישיים ועסוק רק בשירות של כל הקשת החברתית בישראל. לכן המפלגה פתוחה לאורלי לוי ואחרים".