אושר: מאסר מחבלים רוצחים לא יקוצר

הצעת החוק קובעת, שלאסירים שהואשמו בעבירות רצח וסיוע לרצח לפי חוק המאבק בטרור, לא תינתן אפשרות לקיצור עונשם בשליש כמקובל.

חזקי ברוך , י"ז בטבת תשע"ט

ח"כ עודד פורר
ח"כ עודד פורר
צילום: חזקי ברוך

מליאת הכנסת אישרה בקריאה שנייה ושלישית את הצעת החוק של ח"כ עודד פורר (ישראל ביתנו) למניעת שחרור מוקדם וקיצור שליש לאסירים ביטחוניים שהואשמו בעבירות רצח וסיוע לרצח.

הצעת החוק עברה ברוב של 27 מול 6 מתנגדים ותיכנס לספר החוקים של מדינת ישראל.

הצעת החוק קובעת, שלאסירים שהואשמו בעבירות רצח וסיוע לרצח לפי חוק המאבק בטרור, לא תנתן אפשרות לקיצור עונשם ומונע את האפשרות שניתנה עד היום לועדת השחרורים לשחרר אסיר שריצה לפחות שני שלישים מתקופת מאסרו אם היא סבורה שהוא עומד בתנאים הקבועים בחוק.

ח"כ עודד פורר, מגיש הצעת החוק, אמר "אני שמח על כך שרגע לפני שהכנסת מתפזרת, ממש בדקה ה - 90 אנחנו מצליחים לעשות צדק לכל אותן משפחות שאיבדו את יקירהן בפיגועי טרור. עצם הידיעה כי מחבלים, רוצחי ישראלים, יכולים להשתחרר לפני תום מאסרם, לא הוסיפה לתחושות הקשות ממילא של המשפחות השכולות. בנוסף, אנו מניחים כאן עוד אבן חשובה בחומת המאבק בטרור ובהגברת ההרתעה כך שיידע כל מחבל ששחרור מוקדם לא יכול להיות חלק מהתקוות שלו".

לדבריו, "מחבל שבא לבצע פיגוע אינו פועל נגד הפרט אלא נגד החברה, עם אידיאולוגיה עמוקה כנגד מדינת ישראל וככזה חייב לרצות את מלוא עונשו, שכן ברור שאין לו שום סיכוי לשיקום, בוודאי לא כשהוא הופך לגיבור בעיני שולחיו. רגע לפני פיזור הכנסת, דאגנו שמחבלים לא יוכלו לקבל קיצור שליש. הגברנו את ההרתעה ומנענו את החרפה של שחרור מוקדם של מחבלים".