סקר: הליכוד מוביל בפער גדול

סקרי הבחירות שפורסמו הערב במהדורות המרכזיות מעניקים לליכוד 29-30 מנדטים, בפער עצום מכל אחת מהמפלגות האחרות שיתמודדו.

ערוץ 7 , י"ז בטבת תשע"ט

בנימין נתניהו
בנימין נתניהו
צילום: אסתי דזיובוב/TPS

יממה לאחר ההחלטה על פיזור הכנסת והליכה לבחירות ממשיכים להתפרסם סקרים המנסים לחזות את המגמות בבחירות הקרובות.

על פי הסקר שפורסם הערב (שלישי) בחדשות 2 אותו ערכו מינה צמח ומנו גבע, הליכוד בראשותו של בנימין נתניהו ממשיך להוביל את המערכת הפוליטית.

לו היו הבחירות נערכות היום היה הליכוד מקבל 29 מנדטים. מפלגה בראשותו של הרמטכ"ל לשעבר בני גנץ היתה מקבלת 16 מנדטים. הרשימה המשותפת היתה מקבלת 12 מנדטים, רשימות יש עתיד והמחנה הציוני היו מקבלות 11 מנדטים כל אחת.

מפלגת הבית היהודי היתה מקבלת לו היו הבחירות נערכות היום 9 מנדטים, יהדות התורה היתה מקבלת 7 מנדטים. ישראל ביתנו היתה מקבלת 6 מנדטים, מפלגות מרצ, כולנו וש"ס היו מקבלות 5 מנדטים כל אחת ומפלגה בראשות אורלי לוי-אבקסיס - 4 מנדטים.

בסקר חדשות 2 נשאלו הנסקרים האם הם מעוניינים שנתניהו ימשיך להיות ראש הממשלה. 34 אחוזים השיבו בחיוב לעומת 52 אחוזים שלא מעוניינים שנתניהו יהיה ראש הממשלה הבא.

בחדשות עשר פורסם הסקר שערך פרופ' קמיל פוקס, ממנו עולה כי אם הבחירות היו נערכות היום מפלגת הליכוד היתה מקבלת 30 מנדטים. למקום השני היתה מגיעה יש עתיד עם 15 מנדטים (לעומת 19 בסקר האחרון), הרשימה המשותפת היתה מקבלת על פי סקר זה 12 מנדטים וכך גם המחנה הציוני.

מהסקר עולה כי מפלגת הבית היהודי היתה מקבלת במקרה כזה עשרה מנדטים. מפלגתה של אורלי לוי אבקסיס - שמונה מנדטים, ישראל ביתנו מרצ ויהדות התורה - שבעה מנדטים. ש"ס היתה מקבלת 6 מנדטים וכך גם מפלגת 'כולנו'.

סקר 'כאן חדשות' מעניק לליכוד בראשות נתניהו 30 מנדטים, ליש עתיד 13 מנדטים וכך גם לרשימה המשותפת. הבית היהודי מקבל על פי סקר זה 12 מנדטים, ואילו המחנה הציוני ומפלגה חדשה בראשות בני גנץ - 10 מנדטים. מרצ ויהדות התורה מקבלות 7 מנדטים כל אחת, כולנו - 6 מנדטים וישראל ביתנו, מפלגה בראשותה של ח"כ אורלי לוי-אבקסיס וש"ס - רק ארבעה מנדטים כל אחת.