מתחברת: הפועל ת"א הביסה בשמינית הגמר

הפועל ת"א קטעה רצף שלושה הפסדים עם תצוגת תכלית מול מכבי אשדוד בשמינית גמר גביע המדינה בכדורסל, כשהביסה אותם בתוצאה 101:73

נרי וייס , י"ז בטבת תשע"ט

פרנקו. הביס בדרך לרבע הגמר
פרנקו. הביס בדרך לרבע הגמר
מנהלת ליגת ווינר סל

לא כוחות. שלב שמינית גמר גביע המדינה בכדורסל הסתיים הערב (שלישי) עם המשחק בין הפועל ת"א למכבי אשדוד/באר טוביה, בסיומו העפילו האדומים מת"א אל שלב רבע הגמר.

בעוד האדומים מת"א הגיעו אל המשחק עם רצף של שלושה הפסדים, המארחים מאשדוד הגיעו עם ארבעה כאלה - שהמשותף לכולן היו הפערים הגדולים בלוח התוצאות, כשבכולן הובסה אשדוד.

המשחק הערב הסתיים כבר בתוך 10 דקות מתחילתו כשהפועל התל אביבית כתשה את המארחים מהדרום עם משחקם הטוב ביותר העונה.

תומר גינת היה האיש של האדומים בתחילת המשחק, בהמשך הצטרף אליו שחקן הרכש החדש שחתם רק בסוף השבוע האחרון, דבון-אקון פרסל, ובזמן שאשדוד נותרה בהלם, אלה רק הגדילו והגדילו את ההפרש והפכו את המחצית השניה למיותרת לחלוטין.

אחרי רבע ראשון שהסתיים בתוצאה 28:15 לזכות האדומים מת"א, ברבע השני זה רק הלך והחריף כשהאשדודים קלעו רק 14 נקודות נוספות לעומת 29 נוספים של האורחים ובהפסקה עמדה התוצאה על 56:29 מוחץ לזכות האורחים מת"א.

הרכש החדש של התל אביבים להט וסחף אותם ליתרון שיא בן 28 נקודות, עם 70:42, ולרבע האחרון והמכריע ירדו השתיים כשלוח התוצאות הראה 82:55. הרבע האחרון היה גראבג'-טיים ארוך ובסופו הפועל דורסת את האשדודים בתוצאה 101:73, וקוטעת רצף שלושה הפסדים עם העפלה לשלב רבע גמר גביע המדינה בכדורסל, שם תפגוש יריבה דרומית נוספת - הפועל באר שבע.

האם הפועל יוצאת לדרך חדשה? בקרוב נדע. האשדודים מסיימים משחק בית נוסף ללא ניצחון, כשהם היחידים בליגת העל ללא ניצחון בביתם, וכעת יתרכזו במאבקי התחתית בליגת העל. זה עוד ייגמר עם ירידת ליגה.

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il