ראשי מועצות ביו"ש מחרימים פגישה עם נתניהו

ראשי מועצת מיהודה ושומרון מחרימים את הפגישה הבוקר עם ראש הממשלה: "לא נשמש טפט בהצגה כשביטחון תושבינו הופקר".

עדו בן פורת , י"ח בטבת תשע"ט

יוסי דגן וישראל גנץ
יוסי דגן וישראל גנץ
צילום: אלירן אהרון

לא נהיה טפט בפגישה עם ראש הממשלה

ראשי מועצות ביהודה ושומרון יחרימו הבוקר (רביעי) את הפגישה עם ראש הממשלה בנימין נתניהו, בטענה שראש הממשלה דוחה את דרישות ראשי ההתיישבות בהבטחות סרק.

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן, ראש מועצת בנימין ישראל גנץ, וראש מועצת קריית ארבע אליהו ליבמן שיגרו מכתב לנתניהו שבו כתבו "בחודשים האחרונים חווינו בהתיישבות פיגועים קשים, בהם נרצחו קים לבנגרוד יחזקאל, זיו חג'בי, התינוק עמיעד ישראל איש - רן מהישוב אלון מורה, סמל יוסף כהן, וסמ"ר יובל מור יוסף הי"ד ונפצעו רבים.

״בפגישות שנעשו עם ראש הממשלה ואנשי לשכתו, פגישות בהן דרשנו: לבטל את הקיצוץ בסך 400 מליון ש"ח במרכיבי הבטחון ביו"ש, להשיב את כוחות החיילים שקוצצו באיזור, להשיב את המחסומים, לענות בתשובה ציונית הולמת בהתיישבות על פיגועי הטרור. למרבה הצער, הרוב המוחלט של דרישותינו נענו בשלילה בהתחמקות או במריחות״.

כעת, מוסיפים ראשי המועצות, ״מצפים מאיתנו לקבל בהכנעה ולהודות על קידום של מספר תוכניות בודדות, שבחלקן אף ממוחזרות, שלא ניתן בשום אופן לראות בהן פריצת דרך של ממש".

יצוין כי בפגישה הצפויה להתקיים בשעה 10:00 בלשכת ראש הממשלה היו צריכים להשתתף כמעט כל ראשי הרשויות ביו"ש, אך כאמור ראשי הרשויות הבולטות והגדולות ביו"ש הודיעו לראש הממשלה: לא נשב עמך.

ממשרד רה״מ נמסר: ''הפגישה מתקיימת כמתוכנן ומגיעים אליה ראשי הרשויות שמעוניינים לדון בדרכים לחיזוק ההתיישבות למען תושבי יישובם''.

ממועצת יש"ע נמסר: "אנחנו לא מחרימים את ראש הממשלה. מועצת יש''ע וראשי הרשויות יגיעו כמתוכנן לפגישה עם ראש הממשלה. אנו מצפים מראש הממשלה להיענות לבקשותינו הצודקות ונמצה איתו את את הדיון ואת דרישותינו. כך דואגים לעתיד ההתיישבות".

רביבי מגיב לדגן: מתנגד לחרמות נגד רה"מ