הבניין נהרס, מה יקום במקומו?

לפני מספר חודשים ליווינו הריסת בניין מגורים שייבנה מחדש במסגרת תמ"א 38. חזרנו לאתר הבנייה לשמוע על ההתקדמות וההתרגשות.

בשיתוף חברת פרפקט , י"ט בטבת תשע"ט

הבניין המתוכנן, במקום הבניין שנהרס
הבניין המתוכנן, במקום הבניין שנהרס
הדמיית מחשב

הבניין נהרס, הבניין החדש בבנייה

חברת ''פרפקט יזמות בנייה והשקעות'' היא אחת המובילות בתחום ההתחדשות העירונית. החברה בונה ומקדמת כיום למעלה מ-20 פרויקטים ברחבי הארץ.

בימים אלה נמצאת החברה בתנופת בנייה במסגרת פרוייקט תמ"א 38 של פינוי-בינוי ברחוב החיצון 3 ברמת גן.

את רמ-אל לביא, מנהל השיווק והפרוייקטים בחברת פרפקט, אנחנו פוגשים בשטח, חודשים ספורים אחרי שהדחפורים הרסו את המבנה המקורי כדי לבנות בניין חדש ומודרני עם יותר דירות, בשטח גדול יותר לכל דירה קודמת.

"מדובר במגרש של בניין שהרסנו אותו לפני כמה חודשים שהיה בן 9 דירות על 3 קומות ועכשיו אנחנו בונים 27 דירות בשמונה קומות ובנוסף 3 קומות של חנייה תת קרקעית. הדיירים בבניין מקבלים דירה גדולה יותר וחדשה יותר במבנה חדש ומודרני", מספר לביא.

הוא מרחיב גם על ההליכים של הפרוייקט. "במקרה הזה, של תמ"א הריסה ובנייה מחדש - פינינו את הדיירים לדירות לשכירות למשך שנתיים בהן הבנייה בפועל - והכל על חשבון החברה - כולל הובלה הלוך לדירות השכורות וחזור כשישובו לכאן".

לביא מוסיף כי דאגתם של דיירי הבניין עומדת בראש מעיינם של החברה כשפרוייקט מסוג זה יוצא לדרך. "הדיירים מקבלים כאן ליווי משפטי חינם - הם בחרו עורך דין ואנחנו משלמים את השכר שלו. חשוב לנו גם שיהיה להם מפקח בנייה מטעמם שאנחנו משלמים את שכרו - בנוסף לפיקוח שלנו על הפרוייקט. הדיירים כאן במסגרת תמ"א 38 לא משלמים שום דבר מכיסם - היזם משלם את כל ההוצאות של הפרוייקט".

"יש לנו תחושה של אחריות גדולה. אנחנו כמובן אחראים לנושא המעבר לדירות השכורות, אנחנו מדווחים לדיירים כל הזמן על מה שקורה בשטח והבנייה נעשית בליווי בנקאי של בנק הפועלים - מה שנותן להם רגיעות נפשית".

בטוחה נוספת לדברי לביא היא ערבות בשווי הדירה החדשה שיקבלו, שהוא גבוה יותר משמעותית מהשווי של הדירה הקודמת.

לדבריו בעוד כמה חודשים, יגיע הרגע שלו הן הדיירים והן החברה מחכים - חנוכת הדירות החדשות. "כחברה יזמית אנחנו תמיד מתרגשים להוריד בניין ומתחילים לבנות אותו מחדש. אבל התענוג והסיפוק הגדול ביותר של יזם הוא למסור את המפתחות לדייר שהיתה לו דירה ישנה וקיבל דירה חדשה ומשודרגת".

לעוד פרטים על התחדשות עירונית עם 'פרפקט' - לחצו כאן

ליצירת קשר - לחצו כאן