נתניהו לראשי יו"ש:
ניצחון השמאל בבחירות - סכנה ברורה להתיישבות

ראש הממשלה נפגש עם ראשי מועצות מיהודה ושומרון. "במערכת הבחירות השמאל ינסה לעשות מהפך שלטוני בהתגייסות התקשורת''.

אלירן אהרון , י"ח בטבת תשע"ט

נתניהו עם ראשי הרשויות
נתניהו עם ראשי הרשויות
צילום: דוברות

ראש הממשלה בנימין נתניהו נפגש הבוקר (רביעי) עם ראשי ההתיישבות ביהודה ושומרון על רקע ההחלטה על פיזור הכנסת והקדמת הבחירות לכנסת ה-21.

נתניהו אמר לראשי הרשויות ״אנחנו עומדים בפני מערכת בחירות. במערכת הקרובה נראה ניסיון של השמאל לעשות מהפך שלטוני בהתגייסות התקשורת ומערכות אחרות. הם כולם מגוייסים לזה באופן מלא. אסור שיצליחו - כי אם חלילה יצליחו זאת תהיה סכנה ברורה להתיישבות.

''בבחירות הקרובות חייבים לנצח. זה הקרב על הבית", הדגיש ראש הממשלה. ''גורל המדינה וההתיישבות אינם מובנים מאליהם. היינו צריכים לעבוד קשה גם מול הממשל האמריקני הנוכחי כדי להביא את ההישגים הגדולים שהבאנו להתיישבות. כל זה לא מובטח כי בהמשך, תחת ממשלת שמאל, הכל יתהפך ברגע״.

דוד אלחיאני, ראש מועצת בקעת הירדן, אמר לנתניהו ''כל אחד פה יודע מה קרה פה בעשור האחרון. כל ההתיישבות בצמיחה אדירה וכולנו יודעים את זה. בבחירות צריך להגיד לתושבים את האמת: ההתיישבות פורחת וזה רק בזכותך''.

אלחיאני תקף את ראשי המועצות שהחרימו את הפגישה. ''אנחנו כמנהיגי ציבור מוקיעים את מי שבחר לא להגיע לפה היום. אני מתבייש בהם ואסור לתת לזה יד. השיח בין ראשי היישובים לבינך פתוח כל השנה, כשאנחנו צריכים משהו אנחנו מגיעים אליך ואל אנשיך ישירות בטלפון, ולכן לא צריך לאיים עליך - לא בדם של קורבנות טרור ולא בסחטנות'', אמר ראש מועצת בקעת הירדן.

ממועצת יש"ע נמסר לאחר הפגישה, ''אנו יוצאים כעת, ראשי הרשויות ומועצת יש"ע, מפגישה עם ראש הממשלה ואנשי לשכתו. הודנו לרה''מ על העשייה לקידום ופיתוח ההתיישבות בשנים האחרונות והעלנו את הצרכים הדחופים העומדים היום על הפרק בדגש על הסדרת ההתיישבות והחזרת הביטחון.
ראש הממשלה הנחה את צוות המשרד לקדם את הנושאים שהועלו בתחום הבטחוני וההתיישבותי, ולקיים בזמן הקרוב מפגש עבודה נוסף למעקב וביצוע''.

בפגישה עם נתניהו לא השתתפו שלושה ראשי מועצות, הטוענים כי ראש הממשלה דוחה את דרישות ראשי ההתיישבות בהבטחות סרק.

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן, ראש מועצת בנימין ישראל גנץ, וראש מועצת קריית ארבע אליהו ליבמן שיגרו מכתב לנתניהו שבו כתבו "בחודשים האחרונים חווינו בהתיישבות פיגועים קשים, בהם נרצחו קים לבנגרוד יחזקאל, זיו חג'בי, התינוק עמיעד ישראל איש - רן מהישוב אלון מורה, סמל יוסף כהן, וסמ"ר יובל מור יוסף הי"ד ונפצעו רבים.

״בפגישות שנעשו עם ראש הממשלה ואנשי לשכתו, פגישות בהן דרשנו: לבטל את הקיצוץ בסך 400 מליון ש"ח במרכיבי הביטחון ביו"ש, להשיב את כוחות החיילים שקוצצו באיזור, להשיב את המחסומים, לענות בתשובה ציונית הולמת בהתיישבות על פיגועי הטרור. למרבה הצער, הרוב המוחלט של דרישותינו נענו בשלילה בהתחמקות או במריחות״.

כעת, מוסיפים ראשי המועצות, ״מצפים מאיתנו לקבל בהכנעה ולהודות על קידום של מספר תוכניות בודדות, שבחלקן אף ממוחזרות, שלא ניתן בשום אופן לראות בהן פריצת דרך של ממש".