ציפי חוטובלי: "צפויה חבירה גדולה בשמאל"

סגנית שר החוץ מזהירה כי הצבעה למפלגות אווירה, כלשונה, מסכנת את שלטון הימין, "ראינו בבחירות הקודמות מה קרה לאלי ישי ולמרזל''.

בני טוקר , י"ח בטבת תשע"ט

ציפי חוטובלי
ציפי חוטובלי
צילום: הדס פרוש, פלאש 90

סגנית שר החוץ ח"כ ציפי חוטובלי (ליכוד) לא משוכנעת שהבחירות לכנסת ''נמצאות בכיס'' של המחנה הלאומי ומבינה שדרושה עבודה קשה לשימור שלטון הימין.

"בניגוד למה שחושבים שאפשר לקחת את הבחירות בהליכה, הסכנה הכי גדולה שרואים שהליכוד חזק ואנשים יכנסו לאדישות ולא ילכו להצביע בבחירות. חשוב להמשיך את כהונת ממשלת הימין וחשוב לחזק את הליכוד. צפויה חבירה גדולה בשמאל וצריכים לחזק את השורות כדי לתת מנדט לראש הממשלה להוביל את המדינה", אומרת חוטובלי בשיחה עם ערוץ 7.

לדבריה, לא יעלה על הדעת שהחלטה כזאת או אחרת של היועץ המשפטי לממשלה תשפיע על הבחירות, "אין ספק שהצל המשפטי הוא כבד, אני חושבת שלראש הממשלה יש את חזקת החפות מעבר לכך שבעין ציבורית הדברים נראים כדברים שאין בהם ממש, המתנות מתנות קלות ערך והנושא של סיקור אוהד הרי כולם יודעים שהוא לא קיבל סיקור אוהד בכלי התקשורת האלה.

''לכן צריכים לחכות שהאמת המשפטית תתברר כי לא היה כלום. יש בציבור תחושה כבדה שלא נהגו בהגינות כלפי ראש הממשלה, כל ההדלפות מהמשטרה, ואני מקווה שכל ההליך המזוהם לא ישפיע על היועץ המשפטי לממשלה''.

חוטובלי מפרטת את הישגי הממשלה היוצאת לפחות בכל הנוגע לתחום פעילותה במשרד החוץ. ''אני לא אומרת ליועץ המשפטי מה לעשות ומתי אבל לא יעלה על הדעת שמערכת הבחירות תהיה סביב החקירות ולא סביב ההישגים של הממשלה בתחום המדיני, הפריחה המדהימה שראינו, העברת השגרירויות לירושלים, שינויים במעמד ההתנחלויות במסמכים משפטיים של משרד החוץ, מלחמת חורמה נגד עמותות אנטי צה"ליות ואנטי ישראליות, הקמפיין לסגירת אונר"א, הכלכלה היציבה, הטלת הסנקציות על איראן. אז לא צריכים לנהל הכל סביב החקירות אלא להציג את ההשגים של הממשלה".

לטענתה לא היה מקום לחרם שהטילו כמה ראשי מועצות ביו"ש על הפגישה עם ראש הממשלה, "מי שרוצה להעביר מסרים - שיעביר אותם ישירות לראש הממשלה. היישובים עברו תקופה קשה אבל הם צריכים להגיד את הדברים לראש הממשלה".

חוטובלי חוששת לגורל הימין בבחירות הקרובות, "יש הרבה מפלגות שהן בסכנה שלא לעבור את אחוז החסימה, ראינו בבחירות הקודמות מה קרה לאלי ישי ולמרזל. אסור לבזבז קולות על מפלגות אוירה או מפלגות שלא יעברו את אחוז החסימה. השמאל מנסה גם הפעם לעשות מהפך ובמערכת הבחירות הזאת יש יותר שחקני מרכז כמו אורלי לוי ובני גנץ שצריכים להיזהר מהם. מי שיצביע עבור מפלגות אוירה עלול לקבל ממשלת שמאל".

היא מצטערת שלא היה אפשר בקדנציה הנוכחית להעביר את החוק להחלת הריבונות על יו"ש, "הלוואי ויכולנו אבל לא היה לזה רוב קואליציוני למרות שרוב חברי הליכוד תמך בכך. אני מקווה שבקדנציה הבאה נשלים את זה".