שלמה נאמן: המפגש עם נתניהו - לא עבור קמפיין הבחירות

ראש מועצת גוש עציון: באים לנתניהו בדרישה לבנות עוד ולפתור בעיות אזרחיות. המפגש נקבע עוד לפני הקדמת הבחירות.

חזקי ברוך , י"ח בטבת תשע"ט

שלמה נאמן
שלמה נאמן
צילום: חזקי ברוך

נאמן לנתניהו: יש להגביר את ההרתעה

רגע לפני כניסת ראשי מועצת יש"ע לפגישה עם ראש הממשלה שוחחנו עם ראש מועצת גוש עציון, שלמה נאמן, על הצפוי במפגש וגם על המחלוקת בין ראשי ההתיישבות אם להופיע למפגש או להחרים אותו.

"אנחנו באים עם דרישות ובקשות וגם עם שיח מקצועי סביב ההתיישבות ומה שקורה בישובים. אנחנו נמצאים במציאות שבה כחצי מיליון תושבים חיים ללא זכויות וללא פתרון להרבה סוגיות חיים שלנו והדבר לא יוכל להימשך", אומר נאמן המציין כי לראשי ההתיישבות חשוב להציב את סוגיית ההתיישבות על סדר יומה של הממשלה היוצאת וזו שתיכנס בראשותו של נתניהו, "כדי שלא נישאר אזרחים סוג ב'".

על היתרי הבנייה שפורסמו אתמול מזכיר נאמן כי ראשי הישובים פרסמו הודעת ברכה לראש הממשלה, "מהלך אישורי הבנייה זה הדבר האמתי שעליו אנחנו עובדים ועליו אנחנו מודים. אנחנו יודעים שלראש הממשלה המהלכים האלה לא פשוטים. אצלנו בגוש עציון זה מיוחד כי מדובר בהסדרה של המוסד החינוכי בגבעות והישוב הצעיר באיבי הנחל, הסדרה שמתבקשת כבר הרבה שנים, זו עשיית היסטוריה ואנחנו מודים עליה בפה מלא ועם זאת אנחנו מבקשים עוד. זה תפקידנו".

נאמן מדגיש כי כי אין בקרב המתיישבים השלמה עם המציאות של הפיגועים ואחת הדרישות היא יד קשה וענישה מוגברת כחלק מארגז הכלים של צה"ל במקום מדיניות ההכלה. לדבריו של נאמן אמנם הממשלה נלחמת בטרור אבל הקונספציה המנחה את המאבק הזה, קונספציית המקל והגזר, מוטעית ונכשלה בפועל.

"חובת ההוכחה היא על הציבור הערבי שגר בשכנות לנו. אם הם רוצים חיים נורמליים הם צריכים לאפשר חיים נורמליים לנו, בעלי הבית של הארץ הזו, ואם הם לא מאפשרים גם הם צריכים להיפגע כקולקטיב בחיים הנורמליים. לא יתכן שהם ייטלו מאיתנו את החיים ויקבלו חיים משלהם".

על המחלוקת בין ראשי ההתיישבות אם נכון להופיע לפגישה עם נתניהו או להחרים אותה והטענה לפיה הפגישה לא נועדה אלא להוות חלק מקמפיין הימין של נתניהו ומאחוריה לא צפויות החלטות של ממש, מזכיר ומציין נאמן כי הפגישה תואמה עוד קודם להודעה על הקדמת הבחירות. "בכל מקרה, גם בממשלה הבאה הרי לא נתמוך במישהו אחר לראשות הממשלה. אם היינו בהתלבטות אם ראש הממשלה הוא שצריך לעמוד בראש הממשלה הבאה אז הסוגיה הייתה מעניינת, אבל היא לא מעניינת כי הוא ראש הממשלה ויהיה ראש הממשלה בממשלה הבאה וכולנו מסכימים על זה ותומכים בו כראש ממשלה. יש לנו הרבה סוגיות על הפרק ואנחנו הולכים לדבר עם ראש הממשלה על הסוגיות של האזור שלנו".