סמוטריץ' לשטרן: לא מתנצל

ח"כ בצלאל סמוטריץ' עונה למתקפה של ח"כ אלעזר שטרן נגדו. "אין לי שום כוונה לרדת לרמה ובטח שלא להתנצל על מסלול חיי"

חזקי ברוך , י"ח בטבת תשע"ט

ח"כ סמוטריץ'
ח"כ סמוטריץ'
צילום: הלל מאיר/TPS

ח"כ בצלאל סמוטריץ' מגיב למתקפות של חבר הכנסת אלעזר שטרן כלפיו ואומר כי אינו מתכוון להתנצל בפניו.

"אני מבין שאלעזר שטרן, שמסיים עכשיו שתי קדנציות בכנסת בלי להשאיר שום חותם משמעותי, מקנא בסיעתא דשמיא שהיתה לי בשנים האחרונות להוביל לא מעט תהליכים חשובים ויורד לשיח אישי נמוך ולא רלוונטי", אמר סמוטריץ'.

הוא הוסיף, "אין לי שום כוונה לרדת לרמה ובטח שלא להתנצל על מסלול חיי, ובכלל זה על השילוב הנכון לכתחילה בין לימוד תורה ובניין אישיות לבין שירות צבאי משמעותי ותרומה לעם ישראל ומפעל התחייה שלו באפיקים נוספים".

סמוטריץ' אף רמז לשטרן שהפוסל - במומו פוסל. "מעולם לא עשיתי לביתי ואין לי פנסיה שמנה ואין ספור הטבות של מי שעשה קריירה צבאית. מאז שעמדתי על דעתי אני עסוק בעניינים ציבוריים, בעולם הישיבות, ברגבים, ועוד. בעזרת השם אמשיך בדרכי זו במלא המרץ".

"אני לא יודע את מי בדיוק שטרן מייצג, אני כן יודע שבכל הסקרים המבוצעים בציונות הדתית אני נהנה מרמת אמון גבוהה מאוד וזה מספיק לי", סיכם ח"כ סמוטריץ'.

נזכיר כי מוקדם יותר היום, פרסם שטרן פוסט בו תקף את ח"כ סמוטריץ' על מאבקיו בצבא. "הָיֹה היה בחור ישיבה. למד בישיבה ודחה את גיוסו כחוק, מה שנקרא מסלול "תורתו אומנותו". כך היה עד שבגיל 28, לאחר שהשלים תואר במשפטים (כן, תוך כדי "תורתו אומנותו"), החליט להתגייס לשירות קצר בצה"ל. עוד הוא משרת את שירותו הקצרצר בצה"ל, ליתר דיוק כחודש לאחר גיוסו, החלה תקופת בחירות, והבחור-ישיבה-חייל החליט לרוץ לפוליטיקה. לשם כך קיצר את שירותו המקוצר (מה שנקרא- מקוצרר), ויצא לדרך חדשה של שלושה חודשים בפוליטיקה".

"לימים, אותו בחור ישיבה שתורתו אומנותו, תואר במשפטים באמתחתו, ושירות צבאי מקוצרר בעברו, נהיה חבר כנסת. לא זו בלבד, הוא אף מייצג היום את סיעת הבית היהודי בנושא השוויון בנטל. (כן, הבית היהודי). הייתם מאמינים? אני משוכנע שזו אינה דרכה של הציונות הדתית", הוסיף שטרן.

הוא כתב עוד, "אם את או אתה בני הציונות הדתית ומאמינים בחשיבות של שירות משמעותי, תבדקו מי מייצג אתכם ובמה הוא מאמין. אולי תופתעו"