לתפארת שביל ישראל

תלמידי ישיבת בנ"ע מטה בנימין הכובשים את הארץ ברגליהם בשביל ישראל החליטו לפאר את השביל בדגלי ישראל.

רפאל לוי , י"ט בטבת תשע"ט

דגל שהניחו התלמידים בשביל ישראל
דגל שהניחו התלמידים בשביל ישראל
צילום: נתן חייט

מסתבר שרבים הם המטיילים על שביל ישראל. צעירים ומבוגרים, ישראלים ותיירים, בודדים וגם קבוצות. אחת הקבוצות המטיילות על השביל, באופן קבוע, היא הישיבה התיכונית בבית אל, ישיבת בנ"ע "מטה בנימין".

בישיבה קיימים מספר מסלולי לימוד ואחד מהם הוא "תורני סביבתי" ובמסגרתו, צועדים התלמידים והצוות בהדרכת מורי השל"ח והמורים לארץ ישראל. הצעידה בכל פעם היא לאורך השביל למשך מספר ימים כך שבמשך ארבע שנות התיכון הם מסיימים את השביל.

כהכנה ליציאה, לומדים התלמידים את הטופוגרפיה, התנ"ך, ההסטוריה, החי והצומח של תא השטח אליו יצאו לטייל.

כידוע, שביל ישראל המקורי אינו כולל את אזור יהודה ושומרון, בקעת הירדן הגולן וירושלים ולכן, כעניין חינוכי ותורני, מוסיפים התלמידים לטיול שלהם גם את החלקים האלו ואף עורכים באחד מהם את טקס הסיום.

ההליכה בשטח כקבוצה, האתגר שבהשלמת השביל, הלינה המשותפת, הפעילות סביב הקמת המאהל, הבישול והכנת האוכל, הלימוד התורני בשעות הלילה בשטח ועוד, כל אלו מהוים עניין חינוכי ומקשרים את הנוער אל ארצו ואל עצמו, ומביאים גם לאהבת הבורא וברואיו.

לאחרונה, באחד המסעות, העלו תלמידי השמינית הלומדים במסלול הסביבתי, את הרעיון ליפות ולפאר את השביל בדגלי ישראל.

הרצון המניע את המבצע הזה היה לתת הרגשה טובה ומרוממת לכל אוהבי הארץ הכובשים אותה ברגליהם. דגל ישראל הינו סמל מרחיב לב ומעורר השראה. הוא גורם מאחד ומחבר ציבורים שונים ומגוונים בחברה הישראלית, והיותו מונף בראש חוצות זוקפת את קומת המטיילים בשטח.

התלמידים שטיילו מספר פעמים עם דגלים על התיקים, חשו עד כמה שהדבר משמח קבוצות ומטיילים אחרים ואף יוצר חיבור עם מטיילים שהקשר איתם נראה רחוק יותר וע"כ עלתה המחשבה לעשות את הדבר בצורה משמעותית יותר, הם דאגו לקנות דגלים וציוד לתליית הדגלים והתכוננו ליציאה לשטח מצויידים.

השבוע, התקיים טיול באיזור ערד ומשם לכיוון מיתר. הנגב מכוסה במרבדים ירוקים ויער יתיר דומה לפארק פורח. בתוך כל אלו תלו התלמידים דגלי ישראל בראשי ההרים ובמקומות משמעותיים.

המיזם ימשיך כבר בשבוע הבא על ידי התלמידים משכבות אחרות שיצאו לטיול על השביל ויקחו איתם אף הם, דגלים להנפה. את מקומות השארת הדגלים בחרו התלמידים והם גם מצאו את הדרך ואת אופן הביצוע.

בישיבה מקוים שהמיזם יתן שמחה וגאווה לאומית לכל המטיילים על השביל ובכך תתרום הישיבה גם בתחום זה לתפארת מדינת ישראל.טוען....