קריצה מהאקס: המספרים מהניצחון הירושלמי

בלאט התפוצץ על האקסית, פניני נגרר אחרי האוהדים האדומים ווואייט שפשוט לא הגיע. המספרים מהניצחון הירושלמי על חולון.

שילה רוזנפלד , י"ט בטבת תשע"ט

תמיר בלאט. עולה לבירה
תמיר בלאט. עולה לבירה
צילום: באדיבות האתר הרשמי של הפועל ירושלים

לא חשבתי שכך יסתיים הערב הזה, אבל הפועל ירושלים בסיומו יוצאת עם הניצחון הגדול, במשחק הראשון העונה של שחזור חצאי גמר גביע המדינה והפיינל פור בעונה שעברה.

הפועל ירושלים הגיעה למשחק הזה עם הפצעים מההדחה הכואבת בעונה שעברה בחצי גמר הפיינל פור מול אותה חולון והיום, פשוט ריסקה אותה לרסיסים כמעט בכל הפרמטרים. קצת מהמספרים מאחורי הניצחון הגדול של ירושלים:

*נתחיל עם תמיר בלאט. הוא פגש לראשונה את האקסית שלו, אחרי שעזב אותה בסיום העונה שעברה.

בשלושת המשחקים האחרונים שלו בליה, חלה הירידה הטבעית אחרי תקופה פנטסטית (14.6% מחוץ לקשת בלבד). הערב זה פשוט לא הורגש. הוא סיים הערב כשחקן המצטיין של המשחק עם 21 נקודות ב50% מחוץ לקשת (5/10), 2 ריבאונדים, אסיסט ומדד 13. דבר שהוא צריך לשים לב אליו, הוא כמות האיבודים(4), כמעט פי 2 מהממוצע העונתי שלו.

* ונמשיך עם גיא פניני, שנגרר אחרי הקהל הירושלמי. אחרי השלשה השנייה שלו, הוא סימן לקהל לשתוק והשופטים, בתגובה, שרקו לו טכנית. מהרגע הזה, הוא לא קלע בשל השמירה החזקה עליו ויצא כמעט לגמרי מהעניינים, חוץ מכמה מסירות טובות.

בדרך כלל הוא לא נגרר אחרי קהל היריבה, אבל גם זה קורה. הקהל הירושלמי גם הערב לא שכח לפניני את מה שקרה לפני כמעט עשור, אז עבר למכבי תל אביב ושרק בוז צורם בכל מה שנגע בכדור. עם כל הכבוד לסיטואציה, זה קרה מזמן והמחאה לאירוע מכוערת מדי.

קצת בגרות לא תזיק. פניני בסך הכל סיים עם 6 נקודות (2/3 ל-3), 3 ריבאונדים, 4 אסיסטים, אבל גם 5 עבירות. כל זה ב26 דקות, שבהן שחקן ברמתו היה צריך לעשות הרבה יותר.

* גם קאליף וואייט לא הגיע. מלך הסלים של ליגת האלופות של פיב"א סיים הערב עם 11 נקודות אבל רק ב1/6 מחוץ לקשת. לפחות הוא מסר 8 אסיסטים, כפיצוי. אבל מי שהכי איכזב, זהו דקוואן ג'ונס. רק לפני שבוע, הוא הוביל את קלעי חולון מול ונציה והערב הוא סיים עם 3 נקודות בלבד וללא אף ריבאונד.

* מי שכן הגיע, היה שון ג'ונס. האקס של ירושלים סיים הערב עם 20 נקודות ו-12 ריבאונדים, אבל זה לא הספיק.

*מי שהמשיכו להופיע כהרגלם הם טיישון תומאס וג'יימס פלדין. הראשון חגג על האקסית וסיים עם 17 נקודות ו-9 ריבאונדים, כולל חמישה בהתקפה. השני גם סיים עוד ערב מוצלח של 19 נקודות, 6 ריבאונדים, 6 אסיסטים והמדד הגבוה ביותר של ירושלים הערב(26).

לסיכום, הפועל ירושלים הייתה גדולה על חולון. ציפיתי למשחק צמוד, אבל ירושלים עשתה לעצמה חיים קלים כבר בפתיחת הרבע השני. אבל אין לה זמן לחגוג, כי ברבע גמר גביע המדינה ביום ראשון, מצפה לה הכבשה השחורה שלה ושל מכבי תל אביב, הפועל גלבוע גליל.


‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il