אייכלר הוריד את לנדבר שתקפה חרדים

במהלך הדיונים כינתה חברת הכנסת לנדבר את החרדים שלא מתגייסים 'בריון עם כיפה'. אייכלר ששימש כסגן היו"ר כעס והורה להורידה מהדוכן

חיים לב , י"ט בטבת תשע"ט

ישראל אייכלר
ישראל אייכלר
צילום: הלל מאיר/TPS

במהלך הדיון על חוק פיזור הכנסת בליל אמש טען ח"כ ישראל אייכלר כי לכנסת היוצאת היו הרבה "צדדים אפלים", כלשונו.

בדבריו הדגיש את היעדר הפיתרון למצוקת הדיור. "אחת הבעיות החמורות זה המחסור בדירות: שר האוצר כחלון בא עם הרבה רצון טוב לפתור את הבעיה הזו והוא אמר 'בזאת תבחנו אותי'. אני רוצה לומר לכם: כולנו כשלנו, תרתי משמע. לזוגות הצעירים אין קורת גג. מחיר למשתכן התברר כאשליה".

אייכלר הזכיר את ההונאה שנחשפה בוועדה לפניות הציבור: "הוועדה גילתה במסמכי משרד השיכון שכחמישים אחוז מהדירות הוגרלו לציבור, בכלל לא הוגשו עליהן בקשות להיתרי בניה עד היום. גם אחרים מחכים לשווא לדירות.

"מדובר במספרים גבוהים מאוד. חלק מהעניין נוגע לעומס הביורוקרטיה שהורסת כל חלקה טובה.

אגב, גם יוקר המחיה לא ירד אלא עלה, נגרם בגלל זה. אי אפשר לבצע מהלכים משמעותיים להוזלה בגלל בירוקרטיה מיותרת.

את דבריו סיים בדרישה להשיב את שלטון הכנסת: "רצינו להחזיר את השלטון לפרלמנט ולציבור על ידי חוק התגברות. כחלון התנגד. נוצרה פה דיקטטורה משפטית שחייבים להחזיר אותה בכנסת הבאה.

"מי שיזכה בבחירות הבאות, עליו לקחת זאת כמשימה ראשונה: להשיב את המשילות לכנסת ולממשלה הנבחרת, דרך פסקת התגברות כוללת. לפיה אסור לבג"צ הממונה, לבטל חוקים של בית הנבחרים. נקודה".

במהלך הדיונים כינתה חברת הכנסת לנדבר את החרדים שלא מתגייסים 'בריון עם כיפה'. סגן יו"ר הכנסת ח"כ אייכלר שניהל את הישיבה הורה לה לחזור מן הביטוי הנורא שבתרגום לרוסית זה "חוליגאן". השרה לשעבר חזרה שוב על הקללה הרוסית בשפה העברית ואמרה: "בריון עם כיפה חייב להתגייס לצבא".

היו"ר אייכלר הודיע כי זמנה תם והורה לסדרנים להוריד אותה מהדוכן.

"תתרגלו למציאות שכבודו של האדם החרדי לא יהיה למרמס. כשם שלא ייאמר על הדוכן בריון רוסי לא ייאמר בריון עם כיפה", הסביר סגן יו"ר הכנסת.