אם חוק הגיוס היה עובר - הייתי פורש

סגן שר החינוך מגלה הבוקר כי מועצת גדולי התורה החסידית החליטה כי במידה וחוק הגיוס היה מאושר - אגודת ישראל היתה פורשת מהקואליציה

ערוץ 7 , י"ט בטבת תשע"ט

מאיר פרוש
מאיר פרוש
צילום: הלל מאיר/TPS

לאחר אישור חוק פיזור הכנסת ה-20 במליאת הכנסת, גילה סגן שר החינוך מאיר פרוש (יהדות התורה) את ההנחיה שהתקבלה ממועצת גדולי התורה סביב חוק הגיוס שהגיש שר הביטחון לשעבר ח"כ ליברמן.

"הייתה לנו הנחייה ממועצת גדולי התורה שאם עולה להצבעה חוק הגיוס שח"כ ליברמן הגיש - עלינו להתנגד ואם הוא עובר - לפרוש מהממשלה. כאשר מהשמיים גלגלו את זה והכנסת לא סיימה את החקיקה, אז אני אומר 'גם זו לטובה'", אמר ודבריו צוטטו הבוקר (ה') בעיתון 'המבשר'.

פרוש התייחס לקדנציה הבאה ואמר כי "אנו צריכים לצפות שנוכל בכנסת הבאה לקבל חוק שיאפשר ללומדי התורה לקבל את הדיחוי, כל עוד ותורתם אמונתם".

בדבריו הרחיב אודות ההישגים המרכזיים של הקדנציה האחרונה. "בקדנציה הנוכחית מחקנו את מורשת לפיד, חיזקנו ועגנו את נושא העצמאות החינוכית במוסדות הפטור, פחות התערבות של משרד החינוך בתכנים במוסדות, החזרנו והגדלנו את תקציבי הישיבות, הכוללים והסמינרים, עשינו רפורמות והקלנו על מנהלי המוסדות בכל נושא הרישוי והבירוקרטיה למוסדות החינוך. כמו כן הקמנו את פרוייקט 'חנוך לנער' שלראשונה עוזר לאלפי תלמידי ישיבות מתמודדים ועוד".

את דבריו חתם: "אני מקווה שבקדנציה הבאה נמשיך ונחזק בדרך הזו את לומדי התורה ומוסדות החינוך".