ישיבת לב חדש בשילה- ישיבה במת"ח גבוה

על רקע נוף הקדומים של עמק שילה צומחים בישיבת 'לב חדש' נערים המבקשים להעמיק בעבודת הקודש ובלימודי תיכון לצד ערכי חברה וסביבה.

בשיתוף ישיבת לב חדש , כ' בטבת תשע"ט

הרב שמואל אליהו מבקר בישיבה
הרב שמואל אליהו מבקר בישיבה
צילום: ישיבת לב חדש - שילה

יצאנו לישוב שילה שבבנימין כדי להכיר את ישיבת 'לב חדש', המבקשת להתמקד בחינוכם של "חבר'ה שרוצים להרגיש כל הזמן התחדשות, לא עומדים במקום, עולים, צומחים ופורחים, שמחים בעבודת ה' וכל הזמן עם חיוך על הפנים", כלשונו של נשיא הישיבה, הרב ארל'ה הראל.

הרב הראל מציין את מאפייניהם של תלמידי הישיבה, ככאלה שהעולם הרוחני והדתי מאד מרכזי בחייהם. "אנחנו פתוחים לכל מי שצומחת ובוערת בו עבודת ה'".

עמי גיאת, הרכז החברתי, מתמצת את המוטו שעליו מתבססת הישיבה במילים "ישיבה במת"ח גבוה". ראשי התיבות הם מנהיגות, תורה וחברה. גיאת מתאר את הנוף הייחודי הנשקף מהישיבה, הנוף בו התהלך שמואל הנביא, עלי ואלקנה, "זה נותן לתלמידים הרבה כוחות ומעצים אותם".

ראש הישיבה, הרב משה פליקס, מוסיף: "יש פה חבר'ה בוגרים מאוד שרוצים להתקדם בעבודת ה' ובלימוד ואלו התלמידים שאנחנו רוצים בשנה הבאה". מדבריו של עמי גיאת עולה כי הלימוד המעמיק אינו בא על חשבון תסיסת הנעורים והדברים נבנים קומה על גב קומה.

היועץ בישיבה, הרב מנחם בן שחר, מספר על הקשר האישי והמשפחתי שנוצר בין הרבנים לתלמידים ואלישיב זעפרני, אחד התלמידים, מתאר את חשיבות ההתוועדויות עם נשיא הישיבה, ''מפגש רוחני על צלחת מרק''.

תלמידי הישיבה מהווים גם חלק בלתי נפרד מהצוות הטכני, הם האחראים למטבח ולפנימיות, גיבוש ומשפחתיות נוצרים מתוך העשייה המשותפת והמעורבות של הנערים בקבלת ההחלטות סביב אופיו של המקום.

בישיבה מציבים דגש משולב על לימודי קודש וחול גם יחד. לימודי החול מגיעים בחלקו השני של היום כנדבך נוסף המתבסס על עמוד שדרה של קודש ומתוך ההבנה שתרומה לעם ישראל בעתיד מצריכה כלים של לימודי חול, ובהתאם ההשקעה בלימודי החול אינה פחותה מזו שבלימודי הקודש.

הרב הראל מציין כי כשם שבלימודי הקודש נתיבים שונים של מאפייני לימוד פתוחים בפני התלמידים, כך גם בלימודי החול, מגמות שונות מאפשרות שילוב נכון ומאוזן של הלימוד.

מנהל התיכון בישיבה, הרב אסף זולדן, מציג פן נוסף של הישיבה, הלימודים דרך הרגליים, בטיולים, בשתילת עצים ועבודה יצרנית, כל אלה, לדבריו, הופכים את הנערים לבוגרים אחראיים גם בלימודים עצמם וגם מעניקים אפיק לתעל אנרגיה חיובית.

"טיול בונה קומה חזקה באישיות שלא מקבלים בין ארבע קירות בית המדרש", מסביר עמי גיאת, "יש הרבה אלמנטים שמתחנכים להם דרך הרגליים כמו איפוק והתמדה, זה בונה בנער קומה מיוחדת שאנחנו עובדים עליה ומעבדים אותה לאחר מכן בבית המדרש".

ברוח זו מתקיים מסע 'מים לים'. בשנה האחרונה היה המסע מנחל כזיב להר מרון כחלק ראשון של תכנית סביבתית תחת הכתרת 'מסע תרי"ג' שבו בכל שבועיים או שלושה מתקיים מסע של יומיים.

היעד שמציבה הישיבה לעצמה לקראת השנה הבאה היא הקמת כיתה ט' אחת בת כ-25 תלמידים על מנת לשמר את האווירה המשפחתית והאישית, "חבר'ה שרוצים להתקדם ולהתחבר לקודש ולהתקדם בלימודים כלליים יש להם מקום פה".

ערב פתוח להורים - יום שלישי, כ"ד טבת תשע"ט (1.1.19)
מסע היכרות לתלמידים - יום חמישי, כ"ו טבת תשע"ט (3.1.19)


לפרטים והרשמה - לחצו כאן