ישראל מעבירה קרוב למיליארד שקל לרשות

עו"ד ברק קדם המייצג משתפי פעולה עם ישראל מספר על הסאגה בדרך להשגת כסף ללקוחותיו, מתוך כספי המסים שישראל גובה עבור הפלסטינים.

אלירן אהרון , כ' בטבת תשע"ט

עו"ד ברק קדם
עו"ד ברק קדם
צילום: ישעי חזני

עו"ד ברק קדם, המייצג 52 משתפי פעולה בתביעת ענק נגד הרשות הפלסטינית, חושף כי ישראל מעבירה לרשות קרוב למיליארד שקלים בכל חודש.

"מה שקורה זה שמדינת ישראל מחזיקה מאות מיליוני שקלים של הרשות הפלסטינית. במסגרת החקירות של פקידים בכירים ברשות הפלסטינית שעשינו בבית המשפט הוגש תצהיר של שר האוצר הפלסטיני לפיו ישראל מעבירה לרשות בין 700 ל-900 מיליון שקלים מדי חודש", אומר עו"ד קדם בראיון לערוץ 7.

לדבריו, ביכולתו של שר האוצר לשנות את המצב, אך הוא בוחר שלא לעשות זאת. "אלו כספים שישראל גובה עבורם, זו לא מתוה. אבל, כמובן שצריך במקרים הנכונים להשתמש בכספים האלה בצורה אחרת. החוק קובע בפירוש ששר האוצר מוסמך לקזז מהכספים האלה לטובת אנשים שהרשות הפלסטינית חייבת להם כסף. אנחנו פנינו לשר האוצר ואמרנו לו שיש לנו פסק דין שקובע שמגיע לתובעים 14 מיליון שקלים - אבל הוא לא עשה כלום".

עם זאת עו"ד קדם לא מוותר על הכסף. "היינו צריכים ללכת להוצאה לפועל ונכון לימים האחרונים הטלנו עיקול על כספי הרשות הנמצאים בידי ישראל כדי לגבות את 14 המיליון שקלים. זה הליך ארוך, אבל כבר גבינו כמה מיליונים בדרך הזאת וגם את הכסף הזה נגבה".