100 משפחות שכולות לנתניהו: שמע את זעקתנו

100 משפחות שכולות במכתב חריף לנתניהו: "מנע את הפיגוע הבא והעבר את התקציב למרכיבי הביטחון ביהודה ושומרון".

ערוץ 7 , כ' בטבת תשע"ט | עודכן: 11:10

נתניהו בזירת הפיגוע בגבעת אסף
נתניהו בזירת הפיגוע בגבעת אסף
צילום: עמוס בן גרשום/ לע"מ

100 משפחות שכולות מיהודה ושומרון ומרחבי הארץ פנו במכתב חריף לראש הממשלה בנימין נתניהו בדרישה לתקצב את מרכיבי הביטחון ביהודה ושומרון כדי למנוע את הפיגוע הבא.

המשפחות מצטרפות למעשה לדרישתם של ראש מועצת שומרון יוסי דגן, ראש מועצת בנימין ישראל גנץ וראש מועצת קריית ארבע אליהו ליבמן, שהחרימו ביום רביעי השבוע את הפגישה עם נתניהו במחאה על אי תקצוב מרכיבי הביטחון.

במכתב לנתניהו מבקשות המשפחות גם לתגבר את כוחות צה''ל בגזרת איו"ש ולהקצות 400 מיליון שקלים למרכיבי הביטחון שנקבעו על ידי צה''ל.

"אנו המשפחות השכולות ונפגעי הטרור ביהודה ושומרון ובכל רחבי הארץ, קוראים לך אדוני ראש הממשלה, להיענות לבקשת ראשי הרשויות ולאשר את תקצוב מרכיבי הביטחון החסרים והחזרת הכוחות לשטח", כתבו המשפחות השכולות.

"בשעה קשה זו, בה משפחה אחר משפחה ביהודה ושומרון נופלות תחת משא השכול, אל נא תעצור בשל שיקולים תקציביים את שנדרש בכדי להגן על אזרחי מדינת ישראל. שמע את זעקתנו, הנח לנו להיות משפחות השכול האחרונות, ניתן למנוע את הפיגוע הבא את משפחת השכול הבאה. בידך למנוע את הקורבן הבא.

''אנחנו קוראים לך אדוני ראש הממשלה, לתת לתושבי יהודה ושומרון את הביטחון לו הם זכאים. כי היום אין לנו די ביטחון, לא יעלה על הדעת שממשלת ישראל ומשרד הביטחון ימנעו משיקולים תקציביים, תקציב שנדרש על פי הדרישות הצה''ליות ודרישות פיקוד מרכז''.

כאמור, ביום רביעי האחרון החרימו ראש מועצת שומרון יוסי דגן, ראש מועצת בנימין ישראל גנץ וראש מועצת קריית ארבע אליהו ליבמן את פגישת ראשי הרשויות ביו"ש עם ראש הממשלה נתניהו, משום שהתקציב למרכיבי הביטחון לישובים לא הועבר.

חיים סילברסטיין, סבו של התינוק עמיעד ישראל איש-רן הי"ד, אמר "לאור ההסלמה בפיגועים והפיגוע הרצחני שילדינו שירה ועמיחי הרגישו על בשרם אנחנו הרגשנו צורך לפנות לראש הממשלה, לבקש ממנו להחזיר את ההרתעה ולהחזיר את כל התקציבים הנדרשים כדי להחזיר את הביטחון לאזורנו. אנחנו מתחננים שאכן כך ראש הממשלה יעשה".

הדס מזרחי, אלמנתו של נצ"מ ברוך מזרחי הי"ד וממובילות המחאה, אמרה: "לא יעלה על הדעת שכל פעם מחדש צריך לצאת למאבק על הדברים הכי בסיסיים עבור תושבי יו"ש כמו ביטחון. תושבי יו"ש לא יהיו סוג ב' ואנחנו בפורום 'בוחרים בחיים' של המשפחות השכולות נעמוד על כך".