הפועל ת"א: אי סדרים ועבירה על תקנון

ביום שלישי הקרוב יוגש לבית המשפט דו"ח המפרק שמונה להפועל ת"א לפני שנתיים. ב'ישראל היום' חושפים את הממצאים החמורים

נרי וייס , כ' בטבת תשע"ט

דו"ח חמור נגד בכירים לשעבר בקבוצה
דו"ח חמור נגד בכירים לשעבר בקבוצה
צילום: פלאש 90

חוזים כפולים, קבלות פיקטיביות וערבויות שנעלמו כלא היו. שנתיים עברו מאז הופחתו ממאזנה של הפועל ת"א 9 נקודות בשל הליכי הפירוק שהלכה לקראתם. היה זה לאחר שהמועדון האדום מת"א הגיע לחדלות פירעון והמצב הכלכלי הקשה הכריח אותם להכריז על פירוק.

את אותה עונה סיימה הפועל עם ירידת ליגה היסטורית, והעונה שבו אל הליגה הבכירה אך נמצאים בתחתית הטבלה ועם ניצחון אחד בסיבוב שלם, הם מועמדים לשוב אל הליגה השניה בסיום העונה הנוכחית.

ביום שלישי הקרוב יוגש בבית המשפט דו"ח המפרק שמונה אז להפועל ת"א, ולידי כתב הספורט של "ישראל היום" שי ארצי, הגיעו עיקרי הממצאים של הדו"ח מהם עולים חשדות חמורים ביותר לעבירות פליליות קשות, כאלה שעשויים להביא מספר בעלי תפקיד לשעבר בהפועל ת"א, אף למאסר בפועל.

על פי ממצאי הדו"ח, החקירה העלתה חשדות חמורים לאי סדרים ולעבירות על התקנון, כשבדו"ח צפויים גם ההתאחדות לכדורגל והרשות לבקרת תקציבים, עליהם נטען כי עצמו עין בכל הקשור להתנהלות הבעייתית של הפועל ת"א תחת בעלותו של אמיר כבירי לכאורה, לספוג ביקורת קשה על תפקודם.

על פי החשיפה בישראל היום, בדו"ח שיוגש ביום שלישי לנשיא בית המשפט המחוזי בתל אביב, איתן אורנשטיין, המפרקים עו"ד שאול קוטלר ורו"ח חן ברדיצ'ב מצאו כי ההתדרדרות הכלכלית בהפועל ת"א החלה בתקופתו של חיים רמון, ח"כ לשעבר שעמד בראש הקבוצה למשך זמן קצר.

עוד עולה מהדו"ח כי בתקופתם של מוני הראל ואלי טביב כבעלים של הקבוצה ביחד ולחוד, המועדון התנהל כשורה ולא היה פגם בהתנהלותם.

על פי ממצאי הדו"ח, קיים חשש כי שחקנים בהפועל ת"א ובעלי תפקידים בקבוצה הועסקו לכאורה תחת חוזים כפולים, הוצאו קבלות פיקטיביות וכן ערבויות שהופקדו נעלמו. כאמור, ביום שלישי הקרוב יוגש הדו"ח שיחשוף את האחראים לכך שמועדון כדורגל בסדר גודל של הפועל ת"א כמעט ונעלם מהמפה של הכדורגל הישראלי בגלל התנהלות שערורייתית שגובלת בפלילים.


‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il