בתום דרמה גדולה: הפועל ת"א בחצי הגמר

האדומים מת"א כבר הובילו על העולה החדשה מבאר שבע ביתרון דו-ספרתי, אבל מהפך וסל על הבאזר קבע הארכה שבסופה הדרמטי התל אביבים ניצחו

נרי וייס , כ"א בטבת תשע"ט

שחקני הפועל תל אביב חוגגים
שחקני הפועל תל אביב חוגגים
צילום: עודד קרני, מנהלת הליגה

אדום עולה. הפועל ת"א חוותה את אחת מפתיחות העונה הגרועות ביותר שלה מאז עלתה לליגת העל בכדורסל. גם מהפכה בסגל הקבוצה, כמעט ולא עזר לה כשזו ספגה הפסדים ותבוסות ללא הפסקה.

ואז הגיע דאבון אקול-פרסל, ופתאום האדומים מת"א נראים הרבה יותר טוב, הרבה יותר מגוונים ועל הדרך גם מנצחים ומביסים.

אחרי שהביסו בתחילת השבוע את מכבי אשדוד/באר טוביה בחוץ במסגרת ליגת העל בכדורסל, הערב (מוצאי שבת) שוב הדרימו התל אביבים כשהפעם עשו את הדרך הארוכה עד לבאר שבע שם התארחו אצל העולה החדשה למשחק במסגרת רבע גמר גביע המדינה בכדורסל.

גם העולה החדשה מבאר שבע נמצאת בתקופה לא טובה כשזו חסרה גם שניים משחקניה הזרים טראוויס ווריק וסמאג'ה כריסטון. הדרומיים קיוו להפתיע עם העפלה היסטורית אל חצי גמר הגביע, לאחר שאת העונה הנוכחית פתחו עם העפלה כזו אל גמר גביע ווינר סל, טורניר קדם העונה, ולא היו רחוקים מלעשות זאת הערב.

למעשה, הדרומיים היו רחוקים מרחק שניה אחת בלבד מהעפלה שכזו, לאחר שכבר הצליחו לכפות הארכה בתום הזמן החוקי עם שיוויון משוגע של עמית גרשון בשלשה על הבאזר.

בהארכה היתרון עבר מצד לצד, כשבאר שבע ממעטת להחטיא מחוץ לקשת והתל אביבים נהנים מניהול משחק תחת לחץ מצויין של ג'רל מקניל שחזר לקבוצה רק לאחרונה.

שלשה של הגארד האמריקאי 29 שניות לסיום קבעה יתרון קל לתל אביבים, ולמרות שיוויון נוסף שעשה גרשון הצעיר, החטאה של סווינג, כוכב באר שבע בהתקפה האחרונה של ההארכה קבעה - 95:94 דרמטי ומותח ביותר, והעפלה של הפועל ת"א אל חצי גמר גביע המדינה בכדורסל.

התל אביבים שכבר הובילו בהפרש דו-ספרתי במהלך המשחק, צריכים לדאוג מאיבוד היתרון הגדול. בינתיים, הם מקבלים את הכרטיס השני אל חצי הגמר, כשמחזיקת הגביע מחולון עשתה זאת לפניהם מוקדם יותר הערב.


‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il